Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Zakrzew

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1425132

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 28 sierpnia 2024 – 28 sierpnia 2026 · 0 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Zakrzew to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 310 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 12 99 zł/m² 30 020 zł 436,0 m²
Działki rolne 279 60 zł/m² 77 000 zł 913,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 16 15 zł/m² 42 000 zł 1 168,0 m²
Budynki Niska próba 69 7 316 zł/m² 781 000 zł 100,1 m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2018 6 1 480 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Zakrzew; część danych: powiat radomski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    68 800 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 480 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    46,8 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 260 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 738 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat radomski
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +12,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +101 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie radomskim w 2025 roku: 7 738 zł miesięcznie. To 82,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 147,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 68 800 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zakrzew mieszkało 14 230 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 12,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 101 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 14,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie radomskim 11,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie radomskim w 2025 roku: 16,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 25,1% do 16,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 423 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 141,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,7 do 5,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 738 złmiesięcznie

    +147,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 423 złrocznie

    +141,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    16,8%

    −8,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,0%

    −5,9

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    14 230osób

    +12,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    7 086osób

    +11,4%49,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    7 144osoby

    +12,8%50,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 565osób

    +7,5%18,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 730osób

    −6,6%19,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 112osób

    +2,6%21,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 766osób

    +23,5%26,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 057osób

    +57,5%14,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +101 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    7,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    6,7

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    229

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    128

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    11,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    5,3

    +0,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    13 695

    +13,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    5 787

    +38,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    15, Zakrzew

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2018, 58,59 m²

      83 200 złCena za metr kwadratowy: 1 420 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,59 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2018, 36,92 m²

      56 900 złCena za metr kwadratowy: 1 541 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,92 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2018, 75,59 m²

      98 100 złCena za metr kwadratowy: 1 298 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,59 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2018, 55,25 m²

      78 400 złCena za metr kwadratowy: 1 419 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,25 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2018, 38,39 m²

      59 200 złCena za metr kwadratowy: 1 542 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,39 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2018, 36,93 m²

      56 900 złCena za metr kwadratowy: 1 541 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,93 m²
      • 2 izby
      • piętro 1

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Zakrzew?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Zakrzew wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Zakrzew?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Zakrzew rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Zakrzew rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych