Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Lubsza
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 847zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
484 000zł
Mediana powierzchni ?
70,5m²
Liczba transakcji ?
33
- 22 lipca 2024 – 22 lipca 2026 · 33 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 18 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLubsza to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 607 transakcji.
Mieszkania: 33 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 847 zł/m², a mediana powierzchni 70,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 33 | 6 847 zł/m² | 484 000 zł | 70,5 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 66 | 81 zł/m² | 90 000 zł | 1 001,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 98 | 8 zł/m² | 55 000 zł | 3 910,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 76 | 3 789 zł/m² | 340 000 zł | 92,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 21 | 7 054 zł/m² | 499 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 6 | 3 419 zł/m² | 175 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 6 | 6 965 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 14 | 7 062 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 9 | 3 339 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 19 | 6 847 zł/m² | −1,0% | Niska próba |
| 2025 | 13 | 6 917 zł/m² | +120,3% | Niska próba |
| 2024 | 10 | 3 140 zł/m² | +17,4% | Niska próba |
| 2023 | 13 | 2 674 zł/m² | +9,2% | Niska próba |
| 2022 | 15 | 2 448 zł/m² | +33,8% | Niska próba |
| 2021 | 13 | 1 830 zł/m² | +0,2% | Niska próba |
| 2020 | 8 | 1 827 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2016 | 6 | 1 273 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2014 | 6 | 1 054 zł/m² | −2,3% | Niska próba |
| 2013 | 9 | 1 079 zł/m² | −46,1% | Niska próba |
| 2012 | 6 | 2 000 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubsza; część danych: powiat brzeski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 122 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 388 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 684 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 279 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat brzeski
- Liczba mieszkań w próbie
- 128
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +82 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie brzeskim w 2025 roku: 8 279 zł miesięcznie. To 88,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 122 000 zł — z 128 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubsza mieszkało 8 997 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 0,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 82 osoby więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie brzeskim 15,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie brzeskim w 2025 roku: 8,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 8,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 949 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 7,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 279 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
6 949 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 997osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 456osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 541osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 228osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 451osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 942osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 514osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 862osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+82 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
9,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
8,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
157
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
75
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
7,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 584
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 159
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 lipca 2026 | 59, Rogalice Lokal 8 | 120 000 zł | 2 970 zł/m² ? | 40,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 27 czerwca 2026 | Kościelna 19, Mąkoszyce Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 134 000 zł | 4 024 zł/m² ? | 33,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 26 czerwca 2026 | Konwaliowa 6, Lubsza Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 499 000 zł | 7 077 zł/m² ? | 70,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 25 czerwca 2026 | Konwaliowa 4, Lubsza Lokal 1 | 667 000 zł | 9 456 zł/m² ? | 70,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 22 czerwca 2026 | Kościelna 5, Mąkoszyce Lokal 5 | 379 000 zł | 4 685 zł/m² ? | 80,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 3 |
| 16 czerwca 2026 | Konwaliowa 3, Lubsza Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 484 000 zł | 6 840 zł/m² ? | 70,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 1 czerwca 2026 | Konwaliowa 3, Lubsza Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 484 000 zł | 6 853 zł/m² ? | 70,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 24 kwietnia 2026 | Opolska 5, Pisarzowice Lokal | 173 000 zł | 2 806 zł/m² ? | 61,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 27 marca 2026 | Konwaliowa 7, Lubsza Lokal 2 | 499 123 zł | 7 081 zł/m² ? | 70,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 25 marca 2026 | Konwaliowa 4, Lubsza Lokal 2 | 484 000 zł | 6 847 zł/m² ? | 70,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Lubsza
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Lubsza?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Lubsza wynosi 6 847 zł/m² na podstawie 33 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Lubsza?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 70,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 484 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Lubsza?
Mediana ceny wynosi 6 965 zł/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Lubsza rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Lubsza wzrosły o 611,1% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 847 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych