Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Wilków

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1606052

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 19 maja 2024 – 19 maja 2026 · 4 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 27 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Wilków to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 233 transakcje.

Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 35 brak danych brak danych 1 015,0 m²
Działki rolne Niska próba 53 9 zł/m² 44 500 zł 5 500,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 5 brak danych brak danych 350,0 m²
Budynki 38 brak danych brak danych 127,5 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 2 brak danych brak danych za mała próba
4 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba
5 pokoi 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 4 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Wilków; część danych: powiat namysłowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    105 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 806 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    64,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 517 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 381 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat namysłowski
    Liczba mieszkań w próbie
    24

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −7,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −2 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie namysłowskim w 2025 roku: 8 381 zł miesięcznie. To 89,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 132,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 105 000 zł — z 24 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 24 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wilków mieszkały 4 152 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 2 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie namysłowskim 14,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 968 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie namysłowskim w 2025 roku: 9,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,4% do 9,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 395 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 118,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,0 do 3,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 381 złmiesięcznie

    +132,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 395 złrocznie

    +118,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    89,4%

    +2,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,5%

    −2,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    6,1%

    −1,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 152osoby

    −7,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 104osoby

    −8,3%50,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 048osób

    −7,4%49,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    606osób

    −15,1%14,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    718osób

    −25,8%17,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    891osób

    −12,9%21,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 192osoby

    −6,0%28,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    745osób

    +39,8%17,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −2 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    +8,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    62

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    64

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,9

    +1,9

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 147

    −7,9%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 886

    +80,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    19 maja 2026 27, Młokicie Lokal 100 Udziały wymagają uwagi ? 49 000 zł 566 zł/m² ? 86,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    7 sierpnia 2025 Szkolna 15, Pągów Lokal 17 Udziały wymagają uwagi ? 70 000 zł 1 079 zł/m² ? 64,9 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    16 lipca 2025 47B, Idzikowice Lokal 7 Udziały wymagają uwagi ? 260 000 zł 3 206 zł/m² ? 81,1 m² ? 1/1 ? 5 1
    10 września 2024 25B, Jakubowice Lokal 104 149 000 zł 2 299 zł/m² ? 64,8 m² ? 1/1 ? 3 1
    28 marca 2024 Lipowa 2, Pszeniczna Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? 70 000 zł 1 323 zł/m² ? 52,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    20 lutego 2024 Lipowa 1, Pszeniczna Lokal 4 100 000 zł 1 873 zł/m² ? 53,4 m² ? 1/1 ? 3 2
    29 listopada 2023 45A, Idzikowice Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? 270 000 zł 3 329 zł/m² ? 81,1 m² ? 1/1 ? 5 2
    14 lipca 2023 Lipowa 6, Pszeniczna Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? 3 000 zł 945 zł/m² ? 3,2 m² ? 3/48 ? 3 2
    7 marca 2023 48 A, Idzikowice Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? 184 500 zł 2 275 zł/m² ? 81,1 m² ? 1/1 ? 5 3
    29 marca 2022 Główna 37, Pągów Lokal 37/1 20 237 zł 482 zł/m² ? 42,0 m² ? 1/1 ? 2 1

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie namysłowskim

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Wilków?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Wilków wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Wilków?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Wilków rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Wilków nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych