Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Wilków
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 26 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 171zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
220 000zł
Mediana powierzchni ?
67,1m²
Liczba transakcji ?
29
- 26 sierpnia 2024 – 26 sierpnia 2026 · 29 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 5 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWilków to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 124 transakcje.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 29 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 171 zł/m², a mediana powierzchni 67,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 29 | 3 171 zł/m² | 220 000 zł | 67,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 7 | 2 299 zł/m² | 149 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 9 | 3 279 zł/m² | 220 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 9 | 3 258 zł/m² | 260 000 zł | Niska próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 26 | 3 171 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 3 355 zł/m² | +5,8% | Niska próba |
| 2025 | 16 | 3 171 zł/m² | +14,3% | Niska próba |
| 2024 | 10 | 2 774 zł/m² | +7,9% | Niska próba |
| 2023 | 9 | 2 570 zł/m² | +5,2% | Niska próba |
| 2022 | 12 | 2 444 zł/m² | +27,9% | Niska próba |
| 2021 | 11 | 1 911 zł/m² | +18,5% | Niska próba |
| 2020 | 7 | 1 613 zł/m² | +4,9% | Niska próba |
| 2019 | 20 | 1 537 zł/m² | −10,2% | Niska próba |
| 2018 | 13 | 1 711 zł/m² | −4,3% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wilków; część danych: powiat namysłowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 124 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 013 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 67,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 517 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 381 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat namysłowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 124
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −2 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie namysłowskim w 2025 roku: 8 381 zł miesięcznie. To 89,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 132,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 124 000 zł — z 107 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wilków mieszkały 4 152 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 2 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie namysłowskim 14,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 968 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie namysłowskim w 2025 roku: 9,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,4% do 9,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 395 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 118,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,0 do 3,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 381 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 395 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 152osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 104osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 048osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
606osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
718osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
891osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 192osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
745osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−2 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
62
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
64
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 147
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 886
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2026, 64,5 m²
Szkolna 13, Pągów
195 000 złCena za metr kwadratowy: 3 023 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,5 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2026, 67,1 m²
Lawendowa 6A, Idzikowice
280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 173 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,1 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lipca 2026, 57,9 m²
Kolejowa 63, Wilków
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 382 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,9 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 81,1 m²
Lawendowa 40B, Idzikowice
280 000 złCena za metr kwadratowy: 3 453 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 81,1 m²
- 5 izb
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2026, 86,5 m²
27, Młokicie
49 000 złCena za metr kwadratowy: 566 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,5 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2026, 125,2 m²
Wrocławska 12, Wilków
125 000 złCena za metr kwadratowy: 998 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 125,2 m²
- 6 izb
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 kwietnia 2026, 81,1 m²
Lawendowa 40A, Idzikowice
280 000 złCena za metr kwadratowy: 3 453 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 81,1 m²
- 5 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 stycznia 2026, 79,5 m²
30 A, Krzyków
259 000 złCena za metr kwadratowy: 3 258 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,5 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2025, 52,6 m²
Parkowa 10, Pągów
165 000 złCena za metr kwadratowy: 3 137 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,6 m²
- 3 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2025, 67,1 m²
Lawendowa 48 A, Idzikowice
220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 279 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,1 m²
- 4 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Wilków?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Wilków wynosi 3 171 zł/m² na podstawie 29 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Wilków?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 67,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 220 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Wilków rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Wilków rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 171 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 5 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 5 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych