Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Ujazd

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1611063

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 577zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

250 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

60,5m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

7

  • 24 lutego 2024 – 24 lutego 2026 · 7 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Ujazd to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 21 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 577 zł/m², a mediana powierzchni 60,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 7 3 577 zł/m² 250 000 zł 60,5 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 85,7%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
4 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
5 izb 2 brak danych brak danych za mała próba
6 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 7 3 577 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Ujazd - miasto 5 3 670 zł/m²
Ujazd - obszar wiejski 2 brak danych

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 5 3 162 zł/m² −13,8% Niska próba
2022 6 3 316 zł/m² +16,8% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Ujazd; część danych: powiat strzelecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    170 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 257 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    60,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    75 698 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 770 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat strzelecki
    Liczba mieszkań w próbie
    21

    Tempo zmian okolicy ?

    stabilna

    Zmiana liczby mieszkańców
    −0,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    0 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 8 770 zł miesięcznie. To 93,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 170 000 zł — z 19 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 19 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Ujazd mieszkały 6 332 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 0,3%. W 2025 roku tyle samo osób się tu wprowadziło, co wyprowadziło.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzeleckim 12,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 322 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 184,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,1 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 770 złmiesięcznie

    +145,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 322 złrocznie

    +184,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    93,6%

    +7,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,2%

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    6 332osoby

    −0,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 110osób

    +0,1%49,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 222osoby

    −0,7%50,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 003osoby

    +4,5%15,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    980osób

    −27,8%15,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 473osoby

    −1,4%23,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 821osób

    +8,5%28,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 055osób

    +22,4%16,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    0 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,5

    +0,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    76

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    76

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,9

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,0

    +0,9

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 074

    +0,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    5 329

    +3,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2026, 60,5 m²

      PLAC 1 MAJA 1, UJAZD

      345 000 złCena za metr kwadratowy: 5 702 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,5 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2025, 57,3 m²

      POLNA 11, OLSZOWA

      115 000 złCena za metr kwadratowy: 2 007 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,3 m²
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2025, 105,7 m²

      OSIEDLE GOJ 6, UJAZD

      290 000 złCena za metr kwadratowy: 2 744 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 105,7 m²
      • 5 izb
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2025, 69,9 m²

      POLNA 11, OLSZOWA

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 3 577 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,9 m²
      • 6 izb
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 kwietnia 2025, 53 m²

      PLAC 1 MAJA 13, UJAZD

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 4 340 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2025, 37,95 m²

      PLAC 1 MAJA 8, UJAZD

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 162 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,95 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2024, 76,3 m²

      SŁONECZNA 4, UJAZD

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 3 670 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,3 m²
      • 5 izb
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 kwietnia 2023, 63,87 m²

      PLAC 1 MAJA 11, UJAZD

      142 000 złCena za metr kwadratowy: 2 223 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,87 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 marca 2023, 104 m²

      3 MAJA 20, UJAZD

      90 000 złCena za metr kwadratowy: 865 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 104 m²
      • 5 izb
      • poza medianami cen
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 listopada 2022, 61,4 m²

      11A, Księży Las

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 257 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,4 m²
      • 4 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Ujazd?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ujazd wynosi 3 577 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Ujazd?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 60,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 250 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Ujazd rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Ujazd rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 577 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych