Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Chmielnik

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1816042

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 1 października 2024 – 1 października 2026 · 0 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Chmielnik to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 284 transakcje.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 20 105 zł/m² 130 000 zł 1 357,0 m²
Działki rolne 75 24 zł/m² 53 000 zł 2 373,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 12 5,80 zł/m² 20 000 zł 3 111,5 m²
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Chmielnik; część danych: powiat rzeszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    40 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    763 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 157 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 092 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat rzeszowski
    Liczba mieszkań w próbie
    5

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +8,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +45 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8 092 zł miesięcznie. To 86,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 40 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Chmielnik mieszkało 7 389 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 8,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 45 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rzeszowskim 6,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,8% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 639 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 225,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,3 do 6,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 092 złmiesięcznie

    +142,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 639 złrocznie

    +225,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,4%

    +6,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −4,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,8%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    7 389osób

    +8,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 707osób

    +9,3%50,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 682osoby

    +7,9%49,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 272osoby

    +10,6%17,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 310osób

    −10,4%17,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 669osób

    +10,6%22,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 937osób

    +16,4%26,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 201osób

    +17,7%16,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +45 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    6,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    5,8

    +3,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    103

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    58

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    6,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,4

    +2,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 294

    +133,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    5 242

    +16,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2020, 47 m²

      Zawodzie

      169 000 złCena za metr kwadratowy: 3 596 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2008, 39 m²

      Wola Rafałowska

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 1 026 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 2 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2006, 39 m²

      Wola Rafałowska

      24 000 złCena za metr kwadratowy: 615 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 2 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2006, 49 m²

      Wola Rafałowska

      18 794 złCena za metr kwadratowy: 384 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49 m²
      • 2 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 marca 2005, 59 m²

      Zawodzie

      45 000 złCena za metr kwadratowy: 763 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59 m²
      • 4 izby
      • piętro 3

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Chmielnik?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Chmielnik wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Chmielnik?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Chmielnik rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Chmielnik rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 6 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych