Inne lokale
Wisła
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
13 172 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
492 000 zł
Mediana metrażu
46,4 m²
Liczba transakcji
42
Ostatnie 24 miesięcy · 42 akty notarialne
Opis obszaru
Wisła to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 457 transakcji.
Inne lokale: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 31 | 9 225 zł/m² | 402 340 zł | 45,7 m² |
| Inne lokale | 42 | 13 172 zł/m² | 492 000 zł | 46,4 m² |
| Działki budowlane | 110 | — | 200 000 zł | 895,0 m² |
| Działki rolne | 66 | — | 126 500 zł | 1 173,5 m² |
| Działki pozostałe | 69 | — | — | 1 068,0 m² |
| Budynki | 170 | 6 223 zł/m² | 700 000 zł | 89,2 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Wisła; część danych: powiat cieszyńskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie cieszyńskim w 2025 r.: 8 250 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 138,7%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 402 340 zł — z 31 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Wisła mieszkało 10 416 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 6,1%. W 2025 r. tyle samo osób się tu wprowadziło, co wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,5%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie cieszyńskim 17,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 24,2 do 17,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie cieszyńskim w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 10 632 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 189,1%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 4,6 do 3,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 402 340 zł
- Mediana ceny za m²
- 9 225 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,7 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 954 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 250 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat cieszyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 31
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie cieszyńskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Wisła
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Wisła migracje nie zmieniły liczby mieszkańców w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie cieszyńskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Inne lokale
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Inne lokale”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.06.2022 | Czarne 3H, Wisła Lokal 9_LOK | 894 365 zł | 19 443 zł/m² ? | 46,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 19.01.2022 | Spokojna 24J, Wisła Lokal 2_LOK | 442 800 zł | 1 789 zł/m² ? | 247,6 m² ? | 1/1 ? | — | -1 |
| 30.11.2021 | Czarne 3F, Wisła Lokal 9_LOK | 1 779 965 zł | 38 644 zł/m² ? | 46,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 30.11.2021 | Czarne 3F, Wisła Lokal 7_LOK | 1 779 965 zł | 38 779 zł/m² ? | 45,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 26.11.2021 | Bukowa 19A, Wisła Lokal 278_LOK | 559 650 zł | 20 697 zł/m² ? | 27,0 m² ? | 1/1 ? | 1 | — |
| 16.11.2021 | Bukowa 19A, Wisła Lokal 402_LOK | 492 000 zł | 18 002 zł/m² ? | 27,3 m² ? | 1/1 ? | 1 | — |
| 16.11.2021 | Czarne 3J, Wisła Lokal 11_LOK | 655 738 zł | 19 563 zł/m² ? | 33,5 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 16.11.2021 | Bukowa 19A, Wisła Lokal 404_LOK | 492 000 zł | 18 068 zł/m² ? | 27,2 m² ? | 1/1 ? | 1 | — |
| 09.11.2021 | Czarne 3J, Wisła Lokal 12_LOK | 691 942 zł | 19 563 zł/m² ? | 35,4 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 02.11.2021 | Spokojna 24J, Wisła Lokal 2_LOK | 421 300 zł | 1 702 zł/m² ? | 247,6 m² ? | 1/1 ? | — | -1 |
Brak transakcji dla wybranego typu.