Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Kunów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 18 maja 2024 – 18 maja 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKunów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 12 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 2 | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Kunów - miasto | 2 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kunów; część danych: powiat ostrowiecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 158 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 583 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 167 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 849 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ostrowiecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 12
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −26 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ostrowieckim w 2025 roku: 7 849 zł miesięcznie. To 83,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 134,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 158 000 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kunów mieszkało 8 980 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 26 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ostrowieckim 16,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ostrowieckim w 2025 roku: 11,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 11,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 009 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 173,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,2 do 2,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 849 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 009 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 980osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 400osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 580osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 057osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 389osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 847osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 617osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 070osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−26 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
106
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
132
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 810
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 055
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 maja 2026, 35,34 m²
Prosta 12, Kunów
156 000 złCena za metr kwadratowy: 4 414 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,34 m²
- 2 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2024, 47,33 m²
Osiedle Dziewulskiego 2, Kunów
190 000 złCena za metr kwadratowy: 4 014 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,33 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2024, 51,92 m²
Kunów
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 659 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,92 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 sierpnia 2023, 35,84 m²
Wiatraki
130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 627 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,84 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2023, 57,94 m²
Kunów-Piaski
260 000 złCena za metr kwadratowy: 4 487 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,94 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 września 2022, 48,12 m²
Wiatraki
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 325 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,12 m²
- 3 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 września 2022, 78,01 m²
Kunów
124 500 złCena za metr kwadratowy: 1 596 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78,01 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 grudnia 2021, 57,94 m²
Kunów-Piaski
235 000 złCena za metr kwadratowy: 4 056 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,94 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 listopada 2020, 57,94 m²
Wiatraki
205 000 złCena za metr kwadratowy: 3 538 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,94 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2020, 35,34 m²
Wiatraki
105 000 złCena za metr kwadratowy: 2 971 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,34 m²
- 2 izby
- piętro 5
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kunów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kunów wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kunów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Kunów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Kunów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych