Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Mrągowo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 16 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 261zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
167 500zł
Mediana powierzchni ?
49,0m²
Liczba transakcji ?
16
- 11 sierpnia 2024 – 11 sierpnia 2026 · 16 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMrągowo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 49 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 261 zł/m², a mediana powierzchni 49,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 16 | 3 261 zł/m² | 167 500 zł | 49,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 10 | 4 187 zł/m² | 178 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 16 | 3 261 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 3 085 zł/m² | −22,1% | Niska próba |
| 2025 | 5 | 3 958 zł/m² | +50,8% | Niska próba |
| 2024 | 7 | 2 624 zł/m² | −46,3% | Niska próba |
| 2023 | 7 | 4 889 zł/m² | +72,8% | Niska próba |
| 2022 | 11 | 2 830 zł/m² | −7,8% | Niska próba |
| 2021 | 8 | 3 071 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Mrągowo; część danych: powiat mrągowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 165 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 326 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 249 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 614 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat mrągowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 49
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +1,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +48 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mrągowskim w 2025 roku: 7 614 zł miesięcznie. To 81,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 147,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 165 000 zł — z 45 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Mrągowo mieszkało 8 107 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1,7%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 48 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mrągowskim 20,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mrągowskim w 2025 roku: 10,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,5% do 10,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 203 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 178,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 10,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,3 do 10,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 614 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 203 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
81,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 107osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 061osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 046osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 113osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 349osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 797osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 438osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 410osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+48 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
6,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
5,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
154
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
106
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
10,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 105
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 840
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2026, 48,1 m²
2, Boże Małe
147 000 złCena za metr kwadratowy: 3 056 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,1 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lipca 2026, 50 m²
5, Lembruk
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50 m²
- 3 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 62,2 m²
11A, Polska Wieś
367 000 złCena za metr kwadratowy: 5 900 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,2 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2026, 74,22 m²
12, Miejski Las
499 000 złCena za metr kwadratowy: 6 723 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,22 m²
- 3 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2026, 49,8 m²
8, Boże
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 811 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,8 m²
- 4 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2026, 77,8 m²
45, Szestno
240 000 złCena za metr kwadratowy: 3 085 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,8 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2026, 35,4 m²
38, Szestno
205 000 złCena za metr kwadratowy: 5 791 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,4 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2025, 44,2 m²
22, Boże
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 262 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,2 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2025, 48 m²
63, Wyszembork
165 000 złCena za metr kwadratowy: 3 438 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 czerwca 2025, 48 m²
45, Szestno
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 958 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 3 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Mrągowo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Mrągowo wynosi 3 261 zł/m² na podstawie 16 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Mrągowo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 167 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Mrągowo rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Mrągowo rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 261 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych