Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Orchowo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 11 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 952zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
80 000zł
Mediana powierzchni ?
51,0m²
Liczba transakcji ?
12
- 23 marca 2024 – 23 marca 2026 · 12 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOrchowo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 33 transakcje.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 952 zł/m², a mediana powierzchni 51,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 12 | 1 952 zł/m² | 80 000 zł | 51,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 6 | 2 156 zł/m² | 118 033 zł | Niska próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 10 | 2 156 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 | 2 156 zł/m² | +4,3% | Niska próba |
| 2022 | 5 | 1 619 zł/m² | +48,4% | Niska próba |
| 2021 | 5 | 1 091 zł/m² | −2,8% | Niska próba |
| 2019 | 5 | 1 565 zł/m² | +57,3% | Niska próba |
| 2018 | 6 | 995 zł/m² | −18,0% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Orchowo; część danych: powiat słupecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 65 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 641 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 967 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 825 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat słupecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 33
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −17 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie słupeckim w 2025 roku: 7 825 zł miesięcznie. To 83,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 65 000 zł — z 32 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Orchowo mieszkało 3 519 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 17 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie słupeckim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 793 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie słupeckim w 2025 roku: 7,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 246 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 194,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,8 do 1,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 825 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 246 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 519osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 755osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 764osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
524osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
622osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
660osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
971osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
742osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−17 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
40
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
57
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 284
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 300
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2026, 99,5 m²
Dworcowa 1, Orchowo
335 000 złCena za metr kwadratowy: 3 367 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 99,5 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2025, 53,79 m²
40, Różanna
123 000 złCena za metr kwadratowy: 2 287 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,79 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 października 2025, 31,77 m²
1, Osówiec
62 000 złCena za metr kwadratowy: 1 952 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,77 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2025, 20,47 m²
2, Osówiec
55 000 złCena za metr kwadratowy: 2 687 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 20,47 m²
- 1 izba
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2025, 38,63 m²
4, Osówiec
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 812 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,63 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lipca 2025, 59,16 m²
7, Osówiec
220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 719 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,16 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2025, 48,12 m²
19, Różanna
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 663 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,12 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2025, 54,86 m²
RÓŻANNA 29, Różanna
210 000 złCena za metr kwadratowy: 3 828 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,86 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 kwietnia 2025, 55,84 m²
36, Różanna
113 065 złCena za metr kwadratowy: 2 025 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,84 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 kwietnia 2025, 98 m²
Wyzwolenia 43, Orchowo
65 000 złCena za metr kwadratowy: 663 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 98 m²
- 7 izb
- piętro 1
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Orchowo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Orchowo wynosi 1 952 zł/m² na podstawie 12 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Orchowo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 51,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 80 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Orchowo rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Orchowo rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 952 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych