Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Włodawa - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 17 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 025zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
103 000zł
Mediana powierzchni ?
48,7m²
Liczba transakcji ?
17
- 8 maja 2024 – 8 maja 2026 · 17 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 5 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWłodawa - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 805 transakcji.
Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 025 zł/m², a mediana powierzchni 48,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 17 | 2 025 zł/m² | 103 000 zł | 48,7 m² |
| Biurowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 20 | 8 389 zł/m² | 150 000 zł | 18,8 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 37 | 63 zł/m² | 72 988 zł | 976,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 52 | 4 zł/m² | 80 000 zł | 10 337,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 57 | 93 zł/m² | 90 000 zł | 945,0 m² |
| Budynki Niska próba | 44 | 4 142 zł/m² | 197 000 zł | 53,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 9 | 1 529 zł/m² | 77 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 5 | 2 025 zł/m² | 114 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 17 | 2 025 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 | 2 267 zł/m² | −3,3% | Niska próba |
| 2024 | 6 | 2 344 zł/m² | +37,2% | Niska próba |
| 2023 | 8 | 1 708 zł/m² | −16,9% | Niska próba |
| 2022 | 14 | 2 055 zł/m² | +20,7% | Niska próba |
| 2021 | 10 | 1 702 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Włodawa; część danych: powiat włodawski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 974 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 665 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 910 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat włodawski
- Liczba mieszkań w próbie
- 52
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +7 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie włodawskim w 2025 roku: 7 910 zł miesięcznie. To 84,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 52 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Włodawa mieszkało 5 610 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 7 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie włodawskim 14,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 496 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie włodawskim w 2025 roku: 17,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,8% do 17,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 847 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 155,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,3 do 3,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 910 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 847 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
17,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
11,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 610osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 842osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 768osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
761osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
905osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 108osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 660osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 176osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+7 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
1,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
1,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
101
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
94
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 404
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 161
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 kwietnia 2026 | 113 lok. 7, Sobibór Lokal 7 | 75 000 zł | 1 529 zł/m² ? | 49,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 13 marca 2026 | 112 lok. 4, Sobibór Lokal 4 | 60 000 zł | 1 448 zł/m² ? | 41,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 25 sierpnia 2025 | 16 lok. 3, Korolówka-Osada Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 77 000 zł | 1 581 zł/m² ? | 48,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 20 sierpnia 2025 | Osiedlowa 4, Różanka Lokal 6 | 90 000 zł | 3 072 zł/m² ? | 29,3 m² ? | 1/2 ? | 4 | 3 |
| 12 sierpnia 2025 | 19 lok. 5, Korolówka-Osada Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 125 000 zł | 2 185 zł/m² ? | 57,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 30 lipca 2025 | 10, Korolówka-Osada Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 114 000 zł | 2 025 zł/m² ? | 56,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 25 lipca 2025 | 2, Korolówka-Osada Lokal 12 | 70 000 zł | 1 487 zł/m² ? | 47,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 2 czerwca 2025 | Żeglarska X-13 lok. 9, Okuninka Lokal 39 | 170 000 zł | 5 614 zł/m² ? | 30,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 29 maja 2025 | Turystyczna IX-17 lok. 15, Okuninka Lokal 8 | 200 000 zł | 13 333 zł/m² ? | 15,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 29 maja 2025 | 5 lok. 6, Korolówka-Osada Lokal 6 | 150 000 zł | 2 000 zł/m² ? | 75,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Włodawa - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Włodawa - gmina wiejska wynosi 2 025 zł/m² na podstawie 17 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Włodawa - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 48,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 103 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Włodawa - gmina wiejska rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Włodawa - gmina wiejska nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 025 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 5 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 5 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych