Przejdź do treści

Miasto · Ceny transakcyjne

Nieporęt

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

140803_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

6 591zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

1 191 500zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni użytkowej ?

153,6m²

Liczba transakcji ?

35

  • 15 września 2025 – 15 września 2026 · 35 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Nieporęt - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 169 transakcji.

Budynki: 35 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 6 591 zł/m², a mediana powierzchni użytkowej 153,6 m². Dla budynków liczymy tylko akty, w których Rejestr Cen Nieruchomości podaje powierzchnię użytkową budynku.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 166 7 761 zł/m² 915 000 zł 120,3 m²
Inne lokale 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 112 329 zł/m² 385 000 zł 1 044,5 m²
Działki rolne Niska próba 5 126 zł/m² 120 000 zł 1 187,0 m²
Działki pozostałe 2 brak danych brak danych brak danych
Budynki 35 6 591 zł/m² 1 191 500 zł 153,6 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Nieporęt; część danych: powiat legionowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    10,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    799 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 817 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    120,3 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    75 150 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 703 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat legionowski
    Liczba mieszkań w próbie
    536

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +26,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +274 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie legionowskim w 2025 roku: 8 703 zł miesięcznie. To 92,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 799 000 zł — z 534 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 10,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Nieporęt mieszkało 17 529 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 26%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 274 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie legionowskim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie legionowskim w 2025 roku: 6,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,4% do 6,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 412 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 89,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 14,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 8,6 do 14,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 703 złmiesięcznie

    +123,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 412 złrocznie

    +89,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,9%

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,5%

    −5,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,5%

    −1,9

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    17 529osób

    +26,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    8 567osób

    +26,5%48,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    8 962osoby

    +25,4%51,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 945osób

    +13,5%16,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 139osób

    +29,4%17,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 374osoby

    −2,8%19,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    5 186osób

    +40,2%29,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 885osób

    +67,1%16,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +274 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    15,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    15,0

    +2,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,6

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    428

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    154

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    14,4

    +5,8

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    13 654

    +37,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    8 901

    +53,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 9 września 2026, 167,07 m²

      Słoneczna 18O, Stanisławów Pierwszy

      985 000 złCena za metr kwadratowy: 5 896 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 167,07 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż budynku, 31 sierpnia 2026, 150,66 m²

      Kryształowa 15, Izabelin

      980 000 złCena za metr kwadratowy: 6 505 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 150,66 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż budynku, 31 sierpnia 2026, 150,66 m²

      Kryształowa 17, Izabelin

      980 000 złCena za metr kwadratowy: 6 505 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 150,66 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż budynku, 20 sierpnia 2026, 133,12 m²

      Motylkowa 8, Nieporęt

      1 100 000 złCena za metr kwadratowy: 8 263 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 133,12 m²
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż budynku, 10 sierpnia 2026, 150,66 m²

      Kryształowa 11, Izabelin

      975 000 złCena za metr kwadratowy: 6 472 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 150,66 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż budynku, 30 lipca 2026, 153,56 m²

      Akacjowa 49D, Kąty Węgierskie

      1 300 000 złCena za metr kwadratowy: 8 466 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 153,56 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż budynku, 29 lipca 2026, 286,6 m²

      Stokrotki 18, Nieporęt

      2 020 000 złCena za metr kwadratowy: 7 048 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 286,6 m²
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż budynku, 24 lipca 2026, 150,66 m²

      Kryształowa 7, Izabelin

      980 000 złCena za metr kwadratowy: 6 505 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 150,66 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż budynku, 24 lipca 2026, 150,66 m²

      Kryształowa 13, Izabelin

      990 000 złCena za metr kwadratowy: 6 571 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 150,66 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż budynku, 16 lipca 2026, 150,66 m²

      Kryształowa 9, Izabelin

      950 000 złCena za metr kwadratowy: 6 306 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 150,66 m²
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych