Miasto · Ceny transakcyjne
Żyrardów
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 14 października 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 156 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 14 października 2024 – 14 października 2026 · 0 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
156
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
702 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
612m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 51 z 97 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŻyrardów - gmina miejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 6 148 transakcji.
Budynki: 0 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 14 października 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 156 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 702 000 zł, a mediana powierzchni działek 612 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 696 | 8 059 zł/m² | 369 333 zł | 44,3 m² |
| Garaże Niska próba | 64 | 1 333 zł/m² | 30 000 zł | 19,9 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 5 | 4 920 zł/m² | 441 270 zł | 98,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | 6 | 6 526 zł/m² | 864 400 zł | 125,7 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 83 | 260 zł/m² | 262 000 zł | 812,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Żyrardów; część danych: powiat żyrardowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 229 467 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 832 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 78 489 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 111 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat żyrardowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 4 782
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −5,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +138 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żyrardowskim w 2025 roku: 9 111 zł miesięcznie. To 97,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 229 467 zł — z 4 721 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Żyrardów mieszkało 38 281 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 138 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żyrardowskim 23,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żyrardowskim w 2025 roku: 8,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,9% do 8,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 884 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 177,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,1 do 6,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 111 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 884 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
97,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
38 281osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
17 881osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
20 400osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
5 342osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
5 731osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
8 194osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
10 149osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
8 865osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+138 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
552
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
414
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
36 026
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
32 906
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 19 lipca 2023, 109 m²
Poznańska 21, Żyrardów
640 000 złCena za metr kwadratowy: 5 872 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 109 m²
Sprzedaż budynku, 24 maja 2023, 196 m²
Leszczynowa 16, Żyrardów
700 000 złCena za metr kwadratowy: 3 571 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 196 m²
Sprzedaż budynku, 22 marca 2023, 263,84 m²
Dolna 10, Żyrardów
1 684 890 złCena za metr kwadratowy: 6 386 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 263,84 m²
Sprzedaż budynku, 14 stycznia 2022, 110,1 m²
Chmielna 67, Żyrardów
590 000 złCena za metr kwadratowy: 5 359 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 110,1 m²
Sprzedaż budynku, 26 lutego 2018, 19 m²
Ks. Ottona Wittenberga, Żyrardów
10 000 złCena za metr kwadratowy: 526 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 19 m²
- poza medianami cen
Sprzedaż budynku, 9 czerwca 2006, 5 858 m²
DITTRICHA 10i, Żyrardów
4 965 721 złCena za metr kwadratowy: 848 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 5 858 m²
Sprzedaż budynku, 30 czerwca 2005, 110 m²
Kutnowska 7b, Żyrardów
215 000 złCena za metr kwadratowy: 1 955 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 110 m²
Sprzedaż budynku, 29 czerwca 2005, 144 m²
Wypoczynkowa 24, Żyrardów
145 000 złCena za metr kwadratowy: 1 007 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 144 m²
Sprzedaż budynku, 17 grudnia 2004, 107 m²
Poprzeczna 21, Żyrardów
115 000 złCena za metr kwadratowy: 1 075 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 107 m²
Sprzedaż budynku, 28 kwietnia 2004, 102 m²
Piękna 1a, Żyrardów
180 000 złCena za metr kwadratowy: 1 765 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 102 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych