Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nysa - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 22 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 230zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
125 000zł
Mediana powierzchni ?
54,7m²
Liczba transakcji ?
22
- 24 czerwca 2024 – 24 czerwca 2026 · 22 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNysa - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 904 transakcje.
Mieszkania: 22 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 230 zł/m², a mediana powierzchni 54,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 22 | 2 230 zł/m² | 125 000 zł | 54,7 m² |
| Inne lokale Niska próba | 18 | 15 990 zł/m² | 467 068 zł | 29,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 134 | 177 zł/m² | 133 000 zł | 764,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 197 | 37 zł/m² | 90 000 zł | 1 017,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 11 | 36 zł/m² | 60 000 zł | 1 441,0 m² |
| Budynki Niska próba | 130 | 4 863 zł/m² | 400 000 zł | 67,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 9 | 2 105 zł/m² | 72 000 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 3 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 19 | 2 154 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 | 2 444 zł/m² | +17,4% | Niska próba |
| 2024 | 5 | 2 081 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2016 | 11 | 1 277 zł/m² | −13,9% | Niska próba |
| 2015 | 15 | 1 483 zł/m² | −2,4% | Niska próba |
| 2014 | 10 | 1 520 zł/m² | −8,9% | Niska próba |
| 2013 | 14 | 1 669 zł/m² | +77,0% | Niska próba |
| 2012 | 9 | 943 zł/m² | −39,3% | Niska próba |
| 2011 | 6 | 1 554 zł/m² | −18,8% | Niska próba |
| 2010 | 7 | 1 913 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 87 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 600 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 99
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +111 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 87 000 zł — z 99 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 13 095 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 0,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 111 osób więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,7 do 5,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
13 095osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 504osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 591osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 773osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 032osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 805osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 876osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 609osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+111 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
8,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
7,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
266
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
155
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 029
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
12 518
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 marca 2026 | Zamkowa 7, Biała Nyska Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 70 000 zł | 2 154 zł/m² ? | 32,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 3 marca 2026 | Nyska 26, Biała Nyska Lokal 26 | 120 000 zł | 3 361 zł/m² ? | 35,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 13 lutego 2026 | 17, Iława Lokal 2 | 140 000 zł | 1 153 zł/m² ? | 121,5 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 17 grudnia 2025 | Nyska 26, Biała Nyska Lokal 18 | 72 000 zł | 2 105 zł/m² ? | 34,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 15 grudnia 2025 | 361, Niwnica Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 498 000 zł | 4 996 zł/m² ? | 99,7 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 20 listopada 2025 | 84, Hajduki Nyskie Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 103 000 zł | 1 836 zł/m² ? | 56,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 24 września 2025 | 202, Skorochów Lokal 102 | 403 440 zł | 18 313 zł/m² ? | 22,0 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 12 września 2025 | 202, Skorochów Lokal 302 | 352 260 zł | 15 990 zł/m² ? | 22,0 m² ? | 1/1 ? | 1 | 4 |
| 28 lipca 2025 | Parkowa 1, Biała Nyska Lokal 1004 | 115 000 zł | 1 940 zł/m² ? | 59,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 24 lipca 2025 | Kamienna 8, Biała Nyska Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 243 500 zł | 4 456 zł/m² ? | 54,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Nysa - obszar wiejski
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Nysa - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Nysa - obszar wiejski wynosi 2 230 zł/m² na podstawie 22 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Nysa - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 54,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 125 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Nysa - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 154 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nysa - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nysa - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 230 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych