Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 872zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
283 403zł
Mediana powierzchni ?
42,4m²
Liczba transakcji ?
67
- 31 sierpnia 2024 – 31 sierpnia 2026 · 67 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 17 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNiemodlin - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 106 transakcji.
Mieszkania: 67 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 872 zł/m², a mediana powierzchni 42,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 67 | 6 872 zł/m² | 283 403 zł | 42,4 m² |
| Garaże Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 5 | 2 322 zł/m² | 100 000 zł | 44,1 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 22 | 117 zł/m² | 150 000 zł | 870,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 9 | brak danych | brak danych | 840,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 29 | 6 590 zł/m² | 520 000 zł | 82,4 m² |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 54 | 6 872 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| NIEMODLIN | 67 | 6 872 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 52 | 6 817 zł/m² | +46,6% | Wiarygodna |
| 2024 | 6 | 4 651 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2021 | 6 | 2 136 zł/m² | −27,6% | Niska próba |
| 2020 | 11 | 2 950 zł/m² | +21,3% | Niska próba |
| 2019 | 28 | 2 432 zł/m² | +5,3% | Niska próba |
| 2018 | 26 | 2 309 zł/m² | +0,6% | Niska próba |
| 2017 | 21 | 2 295 zł/m² | +47,7% | Niska próba |
| 2016 | 11 | 1 554 zł/m² | −38,3% | Niska próba |
| 2015 | 6 | 2 518 zł/m² | +7,7% | Niska próba |
| 2014 | 9 | 2 338 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2010 | 12 | 2 057 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat opolski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 95 382 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 841 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 063 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 081 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat opolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 543
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −32 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie opolskim w 2025 roku: 8 081 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 95 382 zł — z 523 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 618 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 32 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie opolskim 10,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie opolskim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,2% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,5 do 7,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 081 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 618osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 652osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 966osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
615osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
815osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 202osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 618osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 368osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−32 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−5,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
69
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
101
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
7,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 617
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 270
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13 kwietnia 2026 | DASZYŃSKIEGO 6, NIEMODLIN Lokal | 390 000 zł | 8 587 zł/m² ? | 45,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 24 października 2025 | POPRZECZNA 2, NIEMODLIN Lokal | 285 000 zł | 6 264 zł/m² ? | 45,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 24 października 2025 | POPRZECZNA 2, NIEMODLIN Lokal | 185 000 zł | 7 088 zł/m² ? | 26,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 20 października 2025 | WIOLINOWA 6, NIEMODLIN Lokal | 354 759 zł | 6 578 zł/m² ? | 53,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 7 października 2025 | SPORTOWA 4, NIEMODLIN Lokal | 370 000 zł | 5 873 zł/m² ? | 63,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 2 października 2025 | WIOLINOWA 6, NIEMODLIN Lokal | 365 032 zł | 7 773 zł/m² ? | 47,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 26 września 2025 | OSIEDLE PIASTÓW 17, NIEMODLIN Lokal | 200 000 zł | 4 175 zł/m² ? | 47,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 23 września 2025 | 700-LECIA NIEMODLINA 7, NIEMODLIN Lokal | 310 000 zł | 5 448 zł/m² ? | 56,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 18 września 2025 | WIOLINOWA 6, NIEMODLIN Lokal | 292 956 zł | 6 640 zł/m² ? | 44,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 18 września 2025 | WIOLINOWA 6, NIEMODLIN Lokal | 281 805 zł | 6 654 zł/m² ? | 42,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - miasto wynosi 6 872 zł/m² na podstawie 67 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 42,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 283 403 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - miasto wzrosły o 186,4% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 872 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych