Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 12 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 193zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
159 000zł
Mediana powierzchni ?
50,7m²
Liczba transakcji ?
16
- 20 sierpnia 2024 – 20 sierpnia 2026 · 16 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNiemodlin - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 149 transakcji.
Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 193 zł/m², a mediana powierzchni 50,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 16 | 3 193 zł/m² | 159 000 zł | 50,7 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 21 | 88 zł/m² | 98 500 zł | 1 214,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 30 | 7 zł/m² | 50 000 zł | 1 981,5 m² |
| Budynki Niska próba | 12 | brak danych | brak danych | 110,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 7 | 3 183 zł/m² | 120 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 12 | 3 193 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 | 2 849 zł/m² | −24,3% | Niska próba |
| 2024 | 5 | 3 762 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2020 | 8 | 1 834 zł/m² | +4,3% | Niska próba |
| 2019 | 18 | 1 758 zł/m² | −5,2% | Niska próba |
| 2018 | 9 | 1 854 zł/m² | +3,2% | Niska próba |
| 2017 | 5 | 1 796 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat opolski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 120 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 857 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 063 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 081 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat opolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 76
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- 0 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie opolskim w 2025 roku: 8 081 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 120 000 zł — z 70 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 671 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,3%. W 2025 roku tyle samo osób się tu wprowadziło, co wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie opolskim 10,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 14,3 do 10,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie opolskim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,2% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,9 do 1,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 081 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 671osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 299osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 372osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
981osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 072osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 404osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 905osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 309osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
0 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
82
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
82
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,8
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 664
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 041
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 czerwca 2026 | BAZALTOWA 18/2, GRACZE Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 300 000 zł | 5 917 zł/m² ? | 50,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 września 2025 | SPORTOWA 12, GRACZE Lokal 4 | 310 000 zł | 4 620 zł/m² ? | 67,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 29 września 2025 | 11, Tarnica Lokal 3 | 72 000 zł | 1 338 zł/m² ? | 53,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 16 września 2025 | 49, Rogi Lokal 2 | 205 000 zł | 2 849 zł/m² ? | 72,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 10 lipca 2025 | SPORTOWA 3, GRACZE Lokal 7 Udziały wymagają uwagi ? | 170 000 zł | 3 204 zł/m² ? | 53,1 m² ? | dz.472/7 udz.770/10000, dz.472/4 udz.6/252, dz ... ? | 3 | brak danych |
| 21 maja 2025 | 11, Tarnica Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 23 000 zł | 428 zł/m² ? | 53,8 m² ? | udz.1/8 ? | 3 | brak danych |
| 21 maja 2025 | BAZALTOWA 5/4, GRACZE Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 55 000 zł | 1 515 zł/m² ? | 36,3 m² ? | dz.703 udz.71/1000, dz.704 udz.1/12 ? | 2 | brak danych |
| 12 maja 2025 | BAZALTOWA 5/3, GRACZE Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 148 000 zł | 3 183 zł/m² ? | 46,5 m² ? | dz.701 udz.155/1000, dz.702 udz.1/12 ? | 3 | 3 |
| 17 kwietnia 2025 | BAZALTOWA 6/2, GRACZE Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 100 000 zł | 26 596 zł/m² ? | 3,8 m² ? | 80/1000 ? | 3 | brak danych |
| 19 lutego 2025 | BAZALTOWA 17/2, GRACZE Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 120 000 zł | 2 367 zł/m² ? | 50,7 m² ? | 173/1000 dz.725 , 4/48 dz.724 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - obszar wiejski wynosi 3 193 zł/m² na podstawie 16 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 159 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Niemodlin - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 193 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych