Obręb ewidencyjny · wrocławski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Mnichowice, wrocławski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Mnichowice (Mnichowice, ulica Lipowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 30 kwietnia 2024 – 30 kwietnia 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import 31 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMnichowice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 333 transakcje.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 10 | 204 zł/m² | 340 000 zł | 700,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 8 | 8 789 zł/m² | 1 150 000 zł | 141,5 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Żórawina; część danych: powiat wrocławski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 150 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 699 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 57,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 81 828 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 9 519 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wrocławski
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +40,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +246 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wrocławskim w 2025 roku: 9 519 zł miesięcznie. To 101,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 156,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Żórawina mieszkało 14 280 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 40,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 246 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 13,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wrocławskim 16,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wrocławskim w 2025 roku: 2,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 3,4% do 2,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 767 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 143,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 11,1 do 9,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 519 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 767 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
101,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
2,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
14 280osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 006osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 274osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 805osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 100osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 738osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 741osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 896osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+246 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
17,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
16,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
375
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
129
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
13 558
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 751
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 listopada 2025 | Dębowa 21, Mnichowice Lokal 2 | 915 000 zł | 8 798 zł/m² ? | 104,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 28 kwietnia 2025 | Dębowa 21, Mnichowice Lokal 1 | 920 000 zł | 8 846 zł/m² ? | 104,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 5 grudnia 2023 | Dębowa 19, Mnichowice Lokal 2 | 765 000 zł | 7 856 zł/m² ? | 97,4 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 27 listopada 2023 | Dębowa 19, Mnichowice Lokal 1 | 765 000 zł | 7 856 zł/m² ? | 97,4 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 18 października 2021 | Lipowa 34, Mnichowice Lokal 1 | 30 335 zł | 795 zł/m² ? | 38,2 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 18 października 2021 | Lipowa 34, Mnichowice Lokal 2 | 33 033 zł | 771 zł/m² ? | 42,8 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 16 grudnia 2019 | Lipowa 34, Mnichowice Lokal 5 | 37 047 zł | 756 zł/m² ? | 49,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 16 grudnia 2019 | Lipowa 34, Mnichowice Lokal 3 | 51 349 zł | 894 zł/m² ? | 57,4 m² ? | brak danych | 4 | 1 |
| 16 grudnia 2019 | Lipowa 34, Mnichowice Lokal 3 | 42 537 zł | 741 zł/m² ? | 57,4 m² ? | brak danych | 4 | 1 |
| 16 grudnia 2019 | Lipowa 34, Mnichowice Lokal 6 | 36 378 zł | 760 zł/m² ? | 47,9 m² ? | brak danych | 4 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Mnichowice
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Import: 31 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych