Obręb ewidencyjny · wrocławski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Turów, wrocławski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Turów (Turów, ulica Wrzosowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 18 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 330zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
760 000zł
Mediana powierzchni ?
125,6m²
Liczba transakcji ?
18
- 10 grudnia 2023 – 10 grudnia 2025 · 18 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTurów to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 176 transakcji.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 330 zł/m², a mediana powierzchni 125,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 18 | 6 330 zł/m² | 760 000 zł | 125,6 m² |
| Garaże Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | 252 zł/m² | 300 000 zł | 1 727,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Żórawina; część danych: powiat wrocławski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
6,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 495 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 260 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 87,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 81 828 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 519 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wrocławski
- Liczba mieszkań w próbie
- 79
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +40,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +246 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wrocławskim w 2025 roku: 9 519 zł miesięcznie. To 101,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 156,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 495 000 zł — z 79 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Żórawina mieszkało 14 280 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 40,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 246 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 13,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wrocławskim 16,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wrocławskim w 2025 roku: 2,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 3,4% do 2,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 767 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 143,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 11,1 do 9,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 519 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 767 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
101,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
2,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
14 280osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 006osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 274osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 805osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 100osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 738osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 741osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 896osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+246 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
17,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
16,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
375
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
129
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
13 558
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 751
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2025, 107,17 m²
Wrzosowa 13A, Turów
990 000 złCena za metr kwadratowy: 9 238 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 107,17 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2025, 130,33 m²
Lawendowa 1A, Turów
790 000 złCena za metr kwadratowy: 6 062 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,33 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2025, 130,33 m²
Lawendowa 1A, Turów
770 000 złCena za metr kwadratowy: 5 908 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,33 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2025, 130,33 m²
Lawendowa 1B, Turów
750 000 złCena za metr kwadratowy: 5 755 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,33 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2025, 130,33 m²
Lawendowa 1B, Turów
750 000 złCena za metr kwadratowy: 5 755 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,33 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 stycznia 2025, 73,99 m²
Makowa 22A, Turów
995 000 złCena za metr kwadratowy: 13 448 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,99 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2024, 108,96 m²
Makowa 11A, Turów
1 530 000 złCena za metr kwadratowy: 14 042 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 108,96 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2024, 87,93 m²
Wrzosowa 9A, Turów
1 030 000 złCena za metr kwadratowy: 11 714 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 87,93 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2024, 74,06 m²
Wrzosowa 8, Turów
930 000 złCena za metr kwadratowy: 12 557 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,06 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 kwietnia 2024, 125,63 m²
Lawendowa 3, Turów
640 000 złCena za metr kwadratowy: 5 094 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 125,63 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych