Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny WOLA UHRUSKA, Wola Uhruska
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 28 maja 2024 – 28 maja 2026 · 4 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWOLA UHRUSKA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 73 transakcje.
Budynki: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 8 | 2 947 zł/m² | 144 500 zł | 41,3 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 6 | 41 zł/m² | 81 500 zł | 1 693,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wola Uhruska; część danych: powiat włodawski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 128 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 860 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 41,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 665 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 910 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat włodawski
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −23 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie włodawskim w 2025 roku: 7 910 zł miesięcznie. To 84,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 128 000 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wola Uhruska mieszkało 3 513 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie włodawskim 14,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 488 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 14,6 do 14,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie włodawskim w 2025 roku: 17,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,8% do 17,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 189 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 161,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,0 do 0,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 910 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 189 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
17,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
11,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 513osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 749osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 764osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
392osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
524osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
712osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 030osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
855osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−23 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
32
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
55
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,0
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 355
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 549
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 października 2025 | Kolejowa, Wola Uhruska Budynek 975 | 150 000 zł | 790 zł/m² ? | 190,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 października 2025 | Kolejowa, Wola Uhruska Budynek 976 | 150 000 zł | 3 792 zł/m² ? | 39,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 października 2025 | Kolejowa, Wola Uhruska Budynek 977 | 150 000 zł | 3 285 zł/m² ? | 45,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 października 2025 | Szkolna 8, Wola Uhruska Budynek 114 | 432 000 zł | 2 824 zł/m² ? | 153,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 października 2025 | Szkolna 8, Wola Uhruska Budynek 115 | 432 000 zł | 4 370 zł/m² ? | 98,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 lutego 2025 | Spokojna 23, Wola Uhruska Budynek 925 | 340 000 zł | 3 904 zł/m² ? | 87,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 lutego 2025 | Spokojna 23, Wola Uhruska Budynek 926 | 340 000 zł | 29 022 zł/m² ? | 11,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 lutego 2025 | Spokojna 23, Wola Uhruska Budynek 924 | 340 000 zł | 8 673 zł/m² ? | 39,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 stycznia 2025 | Gimnazjalna 25, Wola Uhruska Budynek 304 | 270 000 zł | 6 158 zł/m² ? | 43,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 stycznia 2025 | Gimnazjalna 25, Wola Uhruska Budynek 303 | 270 000 zł | 2 663 zł/m² ? | 101,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych