Obręb ewidencyjny · pabianicki · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb BECHCICE, pabianicki
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym BECHCICE (Bechcice-Parcela), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 746zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
800 000zł
Mediana powierzchni ?
106,0m²
Liczba transakcji ?
9
- 9 lipca 2024 – 9 lipca 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 9 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBECHCICE to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 42 transakcje.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 746 zł/m², a mediana powierzchni 106,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 7 746 zł/m² | 800 000 zł | 106,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 8 | 195 zł/m² | 240 000 zł | 1 412,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat pabianicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
11,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 800 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 746 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 106,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 131 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 089 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pabianicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 9
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +4,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +173 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pabianickim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 800 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 11,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 8 187 osób. Od 2022 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 173 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pabianickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pabianickim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,4% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2022 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2022 roku wskaźnik spadł z 9,9 do 7,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 089 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 187osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 065osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 122osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 252osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 195osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 762osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 426osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 552osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+173 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
21,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
21,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
231
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
58
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
7,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 495
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 czerwca 2026 | Józefów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 750 000 zł | 7 716 zł/m² ? | 97,2 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 30 stycznia 2026 | 174E, Florentynów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 890 000 zł | 8 170 zł/m² ? | 108,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 28 stycznia 2026 | 174L, Florentynów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 750 000 zł | 7 109 zł/m² ? | 105,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 28 stycznia 2026 | 174G, Florentynów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 840 000 zł | 7 926 zł/m² ? | 106,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 27 stycznia 2026 | 174G, Florentynów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 750 000 zł | 6 918 zł/m² ? | 108,4 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 23 stycznia 2026 | 174J, Florentynów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 800 000 zł | 7 746 zł/m² ? | 103,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 23 stycznia 2026 | 174L, Florentynów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 820 000 zł | 7 659 zł/m² ? | 107,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 23 stycznia 2026 | 174E, Florentynów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 830 000 zł | 7 821 zł/m² ? | 106,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 29 sierpnia 2024 | 174A, Florentynów Lokal 174 Udziały wymagają uwagi ? | 740 000 zł | 8 247 zł/m² ? | 89,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym BECHCICE
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 9 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych