Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · nyski · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb CHARBIELIN, nyski

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym CHARBIELIN (Charbielin, ulica Osiedle Pionierów), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

160701_5.0004

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 1 czerwca 2024 – 1 czerwca 2026 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 27 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

CHARBIELIN to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 84 transakcje.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 34 125 zł/m² 99 000 zł 752,5 m²
Działki rolne Niska próba 8 8 zł/m² 33 000 zł 4 700,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 7 brak danych brak danych 92,4 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    70 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 453 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    54,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −8,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +4 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 9 494 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 4 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,7%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    9 494osoby

    −8,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    4 748osób

    −8,1%50,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    4 746osób

    −8,1%50,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 138osób

    −13,8%12,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 391osób

    −34,8%14,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 119osób

    −9,8%22,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 772osoby

    −5,4%29,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 074osoby

    +30,0%21,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +4 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,6

    +1,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    1,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    118

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    114

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,1

    +0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 532

    −1,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 535

    −0,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    3 stycznia 2025 139, Charbielin Lokal 1002 Udziały wymagają uwagi ? 60 000 zł 1 453 zł/m² ? 41,3 m² ? 1/1 ? 2 1
    23 sierpnia 2016 91, Charbielin Lokal 6 69 000 zł 856 zł/m² ? 80,6 m² ? brak danych 3 1
    11 maja 2016 136, Charbielin Lokal 11 45 000 zł 823 zł/m² ? 54,7 m² ? brak danych 3 3
    13 marca 2015 138, Charbielin Lokal 12 100 000 zł 1 830 zł/m² ? 54,7 m² ? brak danych 3 3
    4 października 2013 139, Charbielin Lokal 1 143 000 zł 2 089 zł/m² ? 68,4 m² ? brak danych 4 1
    27 czerwca 2013 141, Charbielin Lokal 2 70 000 zł 1 229 zł/m² ? 57,0 m² ? brak danych 3 1
    16 listopada 2011 136, Charbielin Lokal 7 140 000 zł 2 562 zł/m² ? 54,7 m² ? brak danych 3 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym CHARBIELIN

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych