Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · opolski · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb JEŁOWA, opolski

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym JEŁOWA (Jełowa, ulica Dworcowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

160905_2.0068

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 3 sierpnia 2024 – 3 sierpnia 2026 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 6 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

JEŁOWA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 20 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 4 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 3 brak danych brak danych brak danych
Budynki 4 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Łubniany; część danych: powiat opolski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    215 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 690 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    90,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 063 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 081 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat opolski
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +5,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +58 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie opolskim w 2025 roku: 8 081 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 215 000 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Łubniany mieszkało 10 180 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 58 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie opolskim 10,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie opolskim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,2% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 850 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 171,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 3,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 081 złmiesięcznie

    +139,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 850 złrocznie

    +171,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,2%

    +4,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,1%

    −4,1

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,8%

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    10 180osób

    +5,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    4 964osoby

    +5,2%48,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 216osób

    +4,8%51,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 431osób

    +9,2%14,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 508osób

    −10,9%14,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 173osoby

    −8,2%21,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 290osób

    +14,4%32,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 778osób

    +22,8%17,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +58 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    5,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    5,2

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    121

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    63

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,0

    +0,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    9 769

    +6,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 840

    +27,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    24 marca 2025 POLNA 2p, JEŁOWA Lokal 9 195 000 zł 3 861 zł/m² ? 50,5 m² ? 1/1 ? 3 2
    31 sierpnia 2022 DWORCOWA 5, JEŁOWA Lokal 4 230 000 zł 3 327 zł/m² ? 69,1 m² ? 1/1 ? 3 2
    31 marca 2022 NADLEŚNA 16, JEŁOWA Lokal 1B 295 000 zł 2 757 zł/m² ? 107,0 m² ? 1/1 ? 4 1
    14 grudnia 2021 POLNA 2c, JEŁOWA Lokal 7 200 000 zł 2 486 zł/m² ? 80,5 m² ? 1/1 ? 3 1
    8 listopada 2021 NADLEŚNA 16, JEŁOWA Lokal 1A 450 000 zł 2 623 zł/m² ? 171,5 m² ? 1/1 ? 5 1
    12 czerwca 2017 DWORCOWA 5, JEŁOWA Lokal 5 120 000 zł 1 193 zł/m² ? 100,6 m² ? 1/1 ? 7 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym JEŁOWA

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 6 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych