Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne

Obręb ewidencyjny MURÓW, Murów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

160906_2.0396

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 28 lipca 2024 – 28 lipca 2026 · 4 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

MURÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 64 transakcje.

Budynki: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 11 2 897 zł/m² 135 000 zł 48,1 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki 4 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Murów; część danych: powiat opolski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    95 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 140 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    46,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 063 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 081 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat opolski
    Liczba mieszkań w próbie
    53

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −8,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +12 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie opolskim w 2025 roku: 8 081 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 95 000 zł — z 53 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Murów mieszkało 5 017 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 12 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie opolskim 10,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie opolskim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,2% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 175 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 191,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,9 do 1,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 081 złmiesięcznie

    +139,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 175 złrocznie

    +191,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,2%

    +4,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,1%

    −4,1

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,2%

    −2,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    5 017osób

    −8,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 483osoby

    −7,3%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 534osoby

    −10,3%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    632osoby

    +0,3%12,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    668osób

    −36,2%13,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 080osób

    −13,4%21,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 593osoby

    −4,0%31,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 044osoby

    +13,5%20,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +12 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    2,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    3,6

    +5,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    71

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    59

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,0

    +0,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 456

    −7,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 067

    +15,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    28 lipca 2026 WOLNOŚCI 36, Murów Budynek 279 120 000 zł 1 987 zł/m² ? 60,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    28 lipca 2026 WOLNOŚCI 36, Murów Budynek 282 120 000 zł 10 249 zł/m² ? 11,7 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    28 lipca 2026 WOLNOŚCI 36, Murów Budynek 280 120 000 zł 3 048 zł/m² ? 39,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    28 lipca 2026 WOLNOŚCI 36, Murów Budynek 277 120 000 zł 1 305 zł/m² ? 92,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    28 lipca 2026 WOLNOŚCI 36, Murów Budynek 283 120 000 zł 12 088 zł/m² ? 9,9 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    28 lipca 2026 WOLNOŚCI 36, Murów Budynek 278 120 000 zł 641 zł/m² ? 187,2 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    28 lipca 2026 WOLNOŚCI 36, Murów Budynek 281 120 000 zł 2 606 zł/m² ? 46,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 czerwca 2026 LIPOWA 24, Murów Budynek 382 brak danych brak danych 25,7 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 czerwca 2026 LIPOWA 24, Murów Budynek 399 brak danych brak danych 23,8 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 czerwca 2026 LIPOWA 24, Murów Budynek 377 brak danych brak danych 145,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym MURÓW

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych