Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Sto cztery, Bytów - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Sto cztery 220102_4.0007 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

7 440 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

225 000 zł

Mediana metrażu

42,8 m²

Liczba transakcji

6

Ostatnie 24 miesięcy · 6 aktów notarialnych

Opis obszaru

Sto cztery to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 246 transakcji.

Budynki: 6 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 7 440 zł/m², a mediana metrażu 42,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 94 7 694 zł/m² 350 000 zł 50,9 m²
Handlowo-usługowe 1 6 347 zł/m² 1 045 500 zł 164,7 m²
Inne lokale 3 4 834 zł/m² 220 000 zł 45,5 m²
Działki budowlane 15 631,0 m²
Działki rolne 51 143 zł/m² 135 000 zł 925,0 m²
Działki pozostałe 46 212 zł/m² 2 750 zł 578,0 m²
Budynki 40 7 404 zł/m² 387 500 zł 63,8 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat bytowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 350 000 zł — z 94 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 16 047 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 5,4%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 61 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,1%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
5,0 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
350 000 zł
Mediana ceny za m²
7 694 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
50,9 m²
Szacunkowy dochód netto
5 885 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 149 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat bytowski
Liczba mieszkań w próbie
94
Cena całego mieszkania 350 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 70 623 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 97 791 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -5,4%
Saldo migracji 2025 -61 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim

?
8 149 zł+136,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
86,9%+3,8
Stopa bezrobocia?
9,4%-8,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
5,2%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
16 047 -5,4%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
7 789-4,7%
Kobiety?
8 258-6,1%
Wiek
0-14 lat?
2 502-9,3%
15-29 lat?
2 523-23,3%
30-44 lata?
3 489-11,0%
45-64 lata?
4 106-11,4%
65+?
3 427+44,8%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 61 osób przez migracje w 2025 r.

?
-61 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-3,8
Migracje wewnętrzne na 1000?
-4,2-0,4
Migracje zagraniczne na 1000?
0,4
Zameldowania?
118
Wymeldowania?
179

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim

?
25,5+9,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,1+0,8
Wodociąg?
15 965-4,7%
Kanalizacja?
15 258-3,8%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
18.02.2026 Wojska Polskiego 10A, Bytów Budynek 57_BUD 225 000 zł 7 440 zł/m² ? 30,2 m² ?
18.02.2026 Wojska Polskiego 10A, Bytów Budynek 412_BUD 225 000 zł 14 717 zł/m² ? 15,3 m² ?
14.01.2026 Michała Drzymały 27, Bytów Budynek 14_BUD 900 000 zł 6 375 zł/m² ? 141,2 m² ?
14.01.2026 Michała Drzymały 27, Bytów Budynek 13_BUD 900 000 zł 28 586 zł/m² ? 31,5 m² ?
11.12.2025 Szarych Szeregów, Bytów Budynek 178_BUD 72 000 zł 5 605 zł/m² ? 12,9 m² ?
11.12.2025 Szarych Szeregów, Bytów Budynek 177_BUD 72 000 zł 7 631 zł/m² ? 9,4 m² ?
11.12.2025 Szarych Szeregów, Bytów Budynek 176_BUD 72 000 zł 682 zł/m² ? 105,5 m² ?
24.12.2024 Szarych Szeregów 10A, Bytów Budynek 538_BUD Udziały wymagają uwagi ? 149,6 m² ?
29.08.2024 Wolności 14, Bytów Budynek 455_BUD 452,3 m² ?
11.07.2024 Kwiatowa 18, Bytów Budynek 195_BUD 700 000 zł 7 369 zł/m² ? 95,0 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie bytowskim