Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny STEBLÓW, Lubliniec
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 16 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 152zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
600 000zł
Mediana powierzchni ?
100,5m²
Liczba transakcji ?
17
- 10 czerwca 2024 – 10 czerwca 2026 · 17 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSTEBLÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 96 transakcji.
Budynki: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 152 zł/m², a mediana powierzchni 100,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 14 | 6 963 zł/m² | 449 000 zł | 62,3 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 21 | 176 zł/m² | 170 000 zł | 861,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 17 | 5 152 zł/m² | 600 000 zł | 100,5 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubliniec; część danych: powiat lubliniecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 403 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 694 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 65,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 252 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 226 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubliniecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 23
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −4,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −11 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lublinieckim w 2025 roku: 8 226 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 141,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 403 000 zł — z 23 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 23 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubliniec mieszkało 22 931 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 11 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lublinieckim 11,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 990 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lublinieckim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,8% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 609 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 140,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,8 do 4,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 226 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 609 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
22 931osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
11 156osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
11 775osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 136osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 142osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
5 010osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
6 596osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
5 047osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−11 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
261
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
272
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
21 274
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
19 987
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10 czerwca 2026 | ŁĄKOWA 1E, LUBLINIEC Budynek 939 | 675 000 zł | 5 166 zł/m² ? | 130,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 maja 2026 | PCK 48, LUBLINIEC Budynek 730 | 470 000 zł | 4 804 zł/m² ? | 97,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 maja 2026 | BRZOZOWA 10, LUBLINIEC Budynek 368 | 300 000 zł | 2 809 zł/m² ? | 106,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 30 kwietnia 2026 | OLESKA 156, LUBLINIEC Budynek 735 | 1 599 000 zł | 1 874 zł/m² ? | 853,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 24 kwietnia 2026 | Bukowa 17L, Lubliniec Budynek 868 Udziały wymagają uwagi ? | 585 000 zł | 10 418 zł/m² ? | 56,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 12 lutego 2026 | REYMONTA 10, LUBLINIEC Budynek 485 | 615 000 zł | 9 042 zł/m² ? | 68,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 12 lutego 2026 | REYMONTA 10, LUBLINIEC Budynek 208 | 615 000 zł | 4 350 zł/m² ? | 141,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 listopada 2025 | JEDNOŚCI 8, LUBLINIEC Budynek 914 | 300 000 zł | 2 278 zł/m² ? | 131,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 października 2025 | Zaciszna 21A, Lubliniec Budynek 1218 Udziały wymagają uwagi ? | 550 000 zł | 5 330 zł/m² ? | 103,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 1 września 2025 | BUKOWA 15, LUBLINIEC Budynek 10 | 724 000 zł | 5 137 zł/m² ? | 140,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym STEBLÓW
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych