Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · skarżyski · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb MŁODZAWY, skarżyski

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym MŁODZAWY (Skarżysko-Kamienna, ulica Młodzawy), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

261001_1.0005

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

4 000zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

210 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

48,0m²

Liczba transakcji ?

33

  • 4 września 2024 – 4 września 2026 · 33 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

MŁODZAWY to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 342 transakcje.

Mieszkania: 33 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 000 zł/m², a mediana powierzchni 48,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 33 4 000 zł/m² 210 000 zł 48,0 m²
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki rolne brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki pozostałe Niska próba 7 82 zł/m² 231 680 zł 2 253,5 m²
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Skarżysko-Kamienna; część danych: powiat skarżyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    76 763 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 565 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    75 725 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 773 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat skarżyski
    Liczba mieszkań w próbie
    284

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −14,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −175 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie skarżyskim w 2025 roku: 8 773 zł miesięcznie. To 93,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 76 763 zł — z 279 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Skarżysko-Kamienna mieszkało 40 099 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 175 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 30,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 59,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie skarżyskim 17,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie skarżyskim w 2025 roku: 14,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 22,5% do 14,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 732 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 145%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,5 do 3,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 773 złmiesięcznie

    +154,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    6 732 złrocznie

    +145,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    93,6%

    +10,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    14,9%

    −7,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    8,8%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    40 099osób

    −14,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    18 819osób

    −15,7%46,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    21 280osób

    −13,4%53,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    4 121osób

    −25,0%10,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    5 165osób

    −32,6%12,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    7 568osób

    −26,0%18,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    11 094osoby

    −22,0%27,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    12 151osób

    +30,7%30,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −175 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −4,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,3

    +2,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    316

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    491

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    17,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,1

    +1,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    38 761

    −14,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    35 907

    −13,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 września 2026, 46,7 m²

      Chałubińskiego 7, Skarżysko-Kamienna

      265 000 złCena za metr kwadratowy: 5 675 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2026, 46,8 m²

      Szkolna 12, Skarżysko-Kamienna

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 4 487 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,8 m²
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2026, 35 m²

      Źródlana 8, Skarżysko-Kamienna

      182 000 złCena za metr kwadratowy: 5 200 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2026, 72 m²

      Skalna 5, Skarżysko-Kamienna

      405 000 złCena za metr kwadratowy: 5 625 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 72 m²
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2026, 39 m²

      Źródlana 8, Skarżysko-Kamienna

      152 000 złCena za metr kwadratowy: 3 897 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2026, 54 m²

      Jaracza 3, Skarżysko-Kamienna

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 852 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2026, 83,68 m²

      Chałubińskiego 9, Skarżysko-Kamienna

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 3 585 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 83,68 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2026, 83,68 m²

      Chałubińskiego 9, Skarżysko-Kamienna

      450 000 złCena za metr kwadratowy: 5 378 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 83,68 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2026, 48 m²

      Szkolna 10, Skarżysko-Kamienna

      175 000 złCena za metr kwadratowy: 3 646 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lutego 2026, 33,6 m²

      Szkolna 9, Skarżysko-Kamienna

      139 500 złCena za metr kwadratowy: 4 152 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,6 m²
      • 2 izby
      • piętro 1

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych