Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Rosnowo-Szreniawa, Komorniki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 16 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 4 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 16 września 2024 – 16 września 2026 · 0 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
4
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRosnowo-Szreniawa to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 332 transakcje.
Budynki: 0 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 16 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 4 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 28 | 7 678 zł/m² | 649 000 zł | 99,5 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 6 | 305 zł/m² | 312 500 zł | 933,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Komorniki; część danych: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
6,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 429 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 495 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 95,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 058 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 713 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat poznański
- Liczba mieszkań w próbie
- 185
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +46,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +359 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 429 000 zł — z 180 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Komorniki mieszkało 37 470 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 46,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 359 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 21,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 10,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,3%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 656 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 126,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 20,7 do 9,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 713 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 656 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
0,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
37 470osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
18 272osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
19 198osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
7 949osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
5 705osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
10 289osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
9 599osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 928osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+359 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
9,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
8,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
853
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
494
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
36 648
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
31 293
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 6 marca 2023, 124,93 m²
Sadowa 6, Rosnowo
1 050 000 złCena za metr kwadratowy: 8 405 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 124,93 m²
Sprzedaż budynku, 14 września 2022, 151,3 m²
Wiśniowa 25, Rosnowo
700 123 złCena za metr kwadratowy: 4 627 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 151,3 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 11 marca 2022, 151,3 m²
Wiśniowa 21, Rosnowo
660 123 złCena za metr kwadratowy: 4 363 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 151,3 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 3 grudnia 2021, 151,3 m²
Wiśniowa 33, Rosnowo
550 000 złCena za metr kwadratowy: 3 635 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 151,3 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 30 listopada 2021, 151,3 m²
Wiśniowa 23, Rosnowo
550 123 złCena za metr kwadratowy: 3 636 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 151,3 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 18 października 2021, 151,3 m²
Wiśniowa 31, Rosnowo
550 123 złCena za metr kwadratowy: 3 636 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 151,3 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 7 października 2021, 151,3 m²
Wiśniowa 29, Rosnowo
550 123 złCena za metr kwadratowy: 3 636 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 151,3 m²
Sprzedaż budynku, 30 września 2021, 151,3 m²
Wiśniowa 35, Rosnowo
570 123 złCena za metr kwadratowy: 3 768 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 151,3 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 24 września 2021, 151,3 m²
Wiśniowa 27, Rosnowo
550 123 złCena za metr kwadratowy: 3 636 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 151,3 m²
Sprzedaż budynku, 26 października 2020, 122 m²
Czereśniowa 22, Rosnowo
520 000 złCena za metr kwadratowy: 4 262 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 122 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych