Obręb ewidencyjny · drawski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Zarańsko, drawski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Zarańsko (Zarańsko), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 23 kwietnia 2024 – 23 kwietnia 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaZarańsko to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 41 transakcji.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat drawski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 120 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 620 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 864 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 690 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat drawski
- Liczba mieszkań w próbie
- 19
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +7,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −33 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie drawskim w 2025 roku: 7 690 zł miesięcznie. To 82,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 150,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 120 000 zł — z 19 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 19 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 4 983 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 33 osoby więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie drawskim 20,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie drawskim w 2025 roku: 12,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 21,7% do 12,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,3 do 3,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 690 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
12,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 983osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 547osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 436osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
603osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
813osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 083osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 359osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 125osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−33 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
63
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
96
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 450
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 118
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2026, 60,82 m²
36, Zarańsko
195 000 złCena za metr kwadratowy: 3 206 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,82 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2023, 53,72 m²
31, Zarańsko
65 500 złCena za metr kwadratowy: 1 219 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,72 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 sierpnia 2023, 59,52 m²
38, Zarańsko
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 856 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,52 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 stycznia 2023, 48,49 m²
21, Zarańsko
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 156 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,49 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 września 2021, 62,8 m²
25, Zarańsko
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 548 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,8 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2021, 53 m²
21, Zarańsko
205 000 złCena za metr kwadratowy: 3 868 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2021, 55,5 m²
27, Zarańsko
155 000 złCena za metr kwadratowy: 2 793 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,5 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2021, 57,92 m²
26, Zarańsko
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 072 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,92 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2021, 48,02 m²
21, Zarańsko
104 000 złCena za metr kwadratowy: 2 166 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,02 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2020, 103 m²
39, Zarańsko
136 950 złCena za metr kwadratowy: 1 330 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 103 m²
- 4 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych