Powiat
Ceny mieszkań w powiecie hrubieszowskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
4 662 zł/m²
-10,1% r/r
Mediana ceny całkowitej
218 000 zł
Mediana metrażu
47,8 m²
Liczba transakcji
56
Ostatnie 12 miesięcy · 56 aktów notarialnych
Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import: 15 sierpnia 2026
Opis obszaru
powiat hrubieszowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 606 transakcji.
Mieszkania: 56 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 4 662 zł/m², a mediana metrażu 47,8 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 665 | 2 603 zł/m² | 123 000 zł | 47,2 m² |
| Garaże | 4 | 1 217 zł/m² | 22 000 zł | 18,5 m² |
| Inne lokale | 37 | 1 479 zł/m² | 49 100 zł | 17,4 m² |
| Działki budowlane | 473 | 23 zł/m² | 70 000 zł | 2 172,0 m² |
| Działki rolne | 2073 | 5 zł/m² | 66 000 zł | 7 493,0 m² |
| Działki pozostałe | 90 | 2 zł/m² | 20 000 zł | 3 000,0 m² |
| Budynki | 343 | 1 915 zł/m² | 150 000 zł | 79,5 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Hrubieszów | 56 | 4 662 zł/m² |
| Dołhobyczów | 1 | 190 zł/m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
powiat hrubieszowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie hrubieszowskim w 2025 r.: 8 218 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 150,9%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 123 000 zł — z 665 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie hrubieszowskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 777 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 19,2 do 13,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie hrubieszowskim w 2025 r.: 16,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,7% do 16,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 0,8 do 1,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 123 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 2 603 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,2 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 932 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 218 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat hrubieszowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 665
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie hrubieszowskim
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie hrubieszowskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.02.2026 | Podzamcze 7, Hrubieszów Lokal 1_LOK | 80 000 zł | 1 538 zł/m² ? | 52,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
| 17.02.2026 | Podzamcze 7, Hrubieszów Lokal 3_LOK | 30 000 zł | 1 250 zł/m² ? | 24,0 m² ? | 1/1 ? | 1 | — |
| 17.02.2026 | Podzamcze 7, Hrubieszów Lokal 2_LOK | 100 000 zł | 1 786 zł/m² ? | 56,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | — |
| 16.02.2026 | Kościelna 7, Hrubieszów Lokal 5_LOK | 239 000 zł | 4 146 zł/m² ? | 57,7 m² ? | 1/1 ? | 5 | 4 |
| 09.02.2026 | 3 Maja 16, Hrubieszów Lokal 12_LOK | 250 000 zł | 6 505 zł/m² ? | 38,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 05.02.2026 | Listopadowa 7, Hrubieszów Lokal 22_LOK | 320 000 zł | 5 782 zł/m² ? | 55,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 05.02.2026 | 3 Maja 22, Hrubieszów Lokal 45_LOK | 234 000 zł | 6 500 zł/m² ? | 36,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 31.01.2026 | Józefa Piłsudskiego 53, Hrubieszów Lokal 16_LOK | 250 000 zł | 4 464 zł/m² ? | 56,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 21.01.2026 | Plac Staszica 1, Hrubieszów Lokal 17_LOK | 175 000 zł | 5 340 zł/m² ? | 32,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 23.12.2025 | Listopadowa 10, Hrubieszów Lokal 1_LOK | 312 000 zł | 5 437 zł/m² ? | 57,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
Brak transakcji dla wybranego typu.