Przejdź do treści

Powiat · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w powiecie rzeszowskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1816

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

8 500zł/m²

Cena transakcyjna +26,2% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

471 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

56,8m²

Liczba transakcji ?

437

  • 16 września 2025 – 16 września 2026 · 437 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 29 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat rzeszowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 11 997 transakcji.

Mieszkania: 437 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 500 zł/m², a mediana powierzchni 56,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 437 8 500 zł/m² 471 000 zł 56,8 m²
Garaże 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale Niska próba 16 1 102 zł/m² 30 000 zł 27,2 m²
Działki budowlane 485 213 zł/m² 270 000 zł 806,0 m²
Działki rolne 1 091 38 zł/m² 50 000 zł 1 152,0 m²
Działki pozostałe 157 11 zł/m² 12 735 zł 811,5 m²
Budynki 417 5 242 zł/m² 455 000 zł 97,5 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Głogów Małopolski 209 6 314 zł/m²
Boguchwała 167 8 654 zł/m²
Krasne 167 8 774 zł/m²
Tyczyn 69 7 569 zł/m²
Trzebownisko 27 8 736 zł/m²
Świlcza 21 6 219 zł/m²
Sokołów Małopolski 10 6 065 zł/m²
Kamień 7 3 413 zł/m²
Lubenia 2 brak danych
Hyżne 1 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat rzeszowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    400 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 667 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    57,2 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 157 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 092 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat rzeszowski
    Liczba mieszkań w próbie
    1 246

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8 092 zł miesięcznie. To 86,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 400 000 zł — z 1 237 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rzeszowskim 6,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,8% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 092 złmiesięcznie

    +142,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,4%

    +6,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −4,8

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    6,8

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    31 sierpnia 2026 Dół Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 507 787 zł 9 327 zł/m² ? 54,4 m² ? 1/1 ? 3 1
    27 sierpnia 2026 Dół Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 476 103 zł 8 778 zł/m² ? 54,2 m² ? 1/1 ? 3 1
    27 sierpnia 2026 174, Racławówka Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 499 000 zł 7 754 zł/m² ? 64,4 m² ? 1/1 ? 3 1
    27 sierpnia 2026 Dół Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 731 609 zł 15 153 zł/m² ? 48,3 m² ? 1/1 ? 3 1
    27 sierpnia 2026 Dół Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 594 677 zł 7 086 zł/m² ? 83,9 m² ? 1/1 ? 3 1
    25 sierpnia 2026 101W, Malawa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 577 562 zł 6 850 zł/m² ? 84,3 m² ? 1/1 ? 3 2
    24 sierpnia 2026 101P, Malawa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 572 082 zł 6 850 zł/m² ? 83,5 m² ? 1/1 ? 3 2
    24 sierpnia 2026 Dół Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 553 114 zł 6 613 zł/m² ? 83,6 m² ? 1/1 ? 3 1
    21 sierpnia 2026 Dół Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 553 974 zł 6 613 zł/m² ? 83,8 m² ? 1/1 ? 3 1
    21 sierpnia 2026 Dół Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 574 000 zł 6 850 zł/m² ? 83,8 m² ? 1/1 ? 3 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie rzeszowskim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 29 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych