Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie rawickim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 960zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
140 000zł
Mediana powierzchni ?
50,5m²
Liczba transakcji ?
248
- 28 sierpnia 2024 – 28 sierpnia 2026 · 248 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 7 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat rawicki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 853 transakcje.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 62 | 231 zł/m² | 151 875 zł | 293,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 584 | 65 zł/m² | 84 763 zł | 1 123,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 23 | 46 zł/m² | 36 000 zł | 480,0 m² |
| Budynki Niska próba | 248 | brak danych | brak danych | 86,4 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Rawicz | 157 | 3 093 zł/m² |
| Bojanowo | 30 | 1 497 zł/m² |
| Jutrosin | 3 | brak danych |
| Miejska Górka | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat rawicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 140 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 960 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 477 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 765 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat rawicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 248
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rawickim w 2025 roku: 7 765 zł miesięcznie. To 82,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 140 000 zł — z 246 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rawickim 24,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie rawickim w 2025 roku: 4,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 4,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 765 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,1%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
24,2
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 lipca 2017 | MIEDZIŃSKIEGO 2e, RAWICZ Lokal 101 | 170 000 zł | 3 696 zł/m² ? | 46,0 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 11 lipca 2017 | KRÓLOWEJ JADWIGI 9, RAWICZ Lokal 1 | 87 204 zł | 3 373 zł/m² ? | 25,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 0 |
| 11 lipca 2017 | KRÓLOWEJ JADWIGI 9, RAWICZ Lokal 3 | 95 469 zł | 3 373 zł/m² ? | 28,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 11 lipca 2017 | KRÓLOWEJ JADWIGI 9, RAWICZ Lokal 2 | 102 047 zł | 3 373 zł/m² ? | 30,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 0 |
| 10 lipca 2017 | SCHERWENTKEGO 2, RAWICZ Lokal 5 | 70 000 zł | 1 961 zł/m² ? | 35,7 m² ? | brak danych | 3 | 2 |
| 28 czerwca 2017 | ZOFII RYBLEWSKIEJ- CICHOŃSKIEJ 5a, RAWICZ Lokal 14 | 160 000 zł | 3 800 zł/m² ? | 42,1 m² ? | brak danych | 3 | 3 |
| 27 czerwca 2017 | WAŁY KS.J.PONIATOWSKIEGO 6, RAWICZ Lokal 8 | 127 000 zł | 3 678 zł/m² ? | 34,5 m² ? | brak danych | 2 | 3 |
| 21 czerwca 2017 | ZOFII RYBLEWSKIEJ- CICHOŃSKIEJ 5, RAWICZ Lokal 101 | 159 000 zł | 3 064 zł/m² ? | 51,9 m² ? | brak danych | 3 | 3 |
| 19 czerwca 2017 | MIEDZIŃSKIEGO 2e, RAWICZ Lokal 104 | 161 000 zł | 3 500 zł/m² ? | 46,0 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
| 14 czerwca 2017 | SKRZETUSKIEGO 8a, RAWICZ Lokal 104 | 177 000 zł | 2 792 zł/m² ? | 63,4 m² ? | brak danych | 3 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie rawickim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych