Ulica · Ceny transakcyjne
1 Maja, Radwanice
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0223
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 24 kwietnia 2025 – 24 kwietnia 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaPrzy ulicy 1 Maja w miejscowości Radwanice ujęto w statystykach 24 transakcje.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 19 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 607 zł/m², a mediana powierzchni 49,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat wrocławski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 224 400 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 607 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 81 828 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 9 519 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wrocławski
- Liczba mieszkań w próbie
- 19
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wrocławskim w 2025 roku: 9 519 zł miesięcznie. To 101,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 156,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 224 400 zł — z 19 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 19 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie wrocławskim 15,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 20,9 do 15,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wrocławskim w 2025 roku: 2,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 3,4% do 2,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 519 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
101,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
2,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,6
Dane za 2024 rok
Transakcje przy tej ulicy
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24 kwietnia 2026 | 1 Maja 8, Radwanice Budynek 1586 | 270 000 zł | 13 465 zł/m² ? | 20,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 24 kwietnia 2026 | 1 Maja 8, Radwanice Budynek 1585 | 270 000 zł | 2 434 zł/m² ? | 110,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 13 października 2025 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 11 | 560 000 zł | 11 160 zł/m² ? | 50,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 19 lutego 2025 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 13 | 550 000 zł | 11 430 zł/m² ? | 48,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 12 maja 2023 | 1 Maja 3, Radwanice Lokal 1 | 120 000 zł | 1 542 zł/m² ? | 77,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 24 czerwca 2022 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 2B/1 | 400 000 zł | 8 100 zł/m² ? | 49,4 m² ? | brak danych | 2 | 1 |
| 9 grudnia 2021 | 1 Maja 2A, Radwanice Lokal 2A/- | 300 000 zł | 4 274 zł/m² ? | 70,2 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 27 sierpnia 2021 | 1 Maja 3, Radwanice Lokal 2 | 280 000 zł | 5 714 zł/m² ? | 49,0 m² ? | brak danych | 3 | 0 |
| 1 marca 2017 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 14 | 203 000 zł | 4 256 zł/m² ? | 47,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 7 lutego 2017 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 13 | 214 400 zł | 4 321 zł/m² ? | 49,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 16 grudnia 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 12 | 192 500 zł | 4 669 zł/m² ? | 41,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 23 maja 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 11 | 224 400 zł | 4 544 zł/m² ? | 49,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 18 maja 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 10 | 202 800 zł | 4 239 zł/m² ? | 47,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11 maja 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 9 | 232 997 zł | 4 643 zł/m² ? | 50,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 29 kwietnia 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 7 | 223 412 zł | 4 643 zł/m² ? | 48,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 28 kwietnia 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 6 | 247 400 zł | 4 640 zł/m² ? | 53,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 27 kwietnia 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 5 | 247 400 zł | 4 596 zł/m² ? | 53,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 26 kwietnia 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 4 | 149 900 zł | 4 423 zł/m² ? | 33,9 m² ? | brak danych | 2 | 2 |
| 26 kwietnia 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 3 | 229 000 zł | 4 730 zł/m² ? | 48,4 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 26 kwietnia 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 2 | 218 350 zł | 4 607 zł/m² ? | 47,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 25 kwietnia 2016 | 1 Maja 2B, Radwanice Lokal 1 | 196 900 zł | 4 227 zł/m² ? | 46,6 m² ? | brak danych | 3 | 2 |
| 22 marca 2014 | 1 Maja 3, Radwanice Lokal 2 | 125 000 zł | 2 551 zł/m² ? | 49,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 0 |
| 7 maja 2012 | 1 Maja 3, Radwanice Budynek 1580 | brak danych | brak danych | 29,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 7 maja 2012 | 1 Maja 3, Radwanice Budynek 1581 | brak danych | brak danych | 7,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 7 maja 2012 | 1 Maja 3, Radwanice Budynek 1582 | brak danych | brak danych | 9,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 7 maja 2012 | 1 Maja 3, Radwanice Budynek 1583 | brak danych | brak danych | 212,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 lipca 2011 | 1 Maja 1B, Radwanice Działka 134/5 | 100 000 zł | 222 zł/m² ? | 450,0 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 6 czerwca 2006 | 1 Maja 11, Radwanice Działka 72/4 | brak danych | brak danych | 1 000,0 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych