Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Osiedle Dolnośląskie 313, Bełchatów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat bełchatowski

Kod podziału terytorialnego

1001

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 25 stycznia 2023 – 25 stycznia 2024 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres osiedle Dolnośląskie 313, Bełchatów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 58,2 m² do 68,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 1 września 2009, a ostatnia z 25 stycznia 2024.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 228 zł/m², a mediana powierzchni 58,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    137 731 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 228 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    58,2 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    93 713 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    10 972 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bełchatowski
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 137 731 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    10 972 złmiesięcznie

    +89,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    117,1%

    −22,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    osiedle Dolnośląskie 313, Bełchatów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 stycznia 2024, 58,24 m²

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 5 151 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,24 m²
      • 4 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2021, 53,13 m²

      139 272 złCena za metr kwadratowy: 2 621 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,13 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2021, 58,24 m²

      211 500 złCena za metr kwadratowy: 3 632 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,24 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 stycznia 2021, 53,13 m²

      141 421 złCena za metr kwadratowy: 2 662 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,13 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 października 2017, 68,8 m²

      154 014 złCena za metr kwadratowy: 2 239 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,8 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lutego 2016, 58,24 m²

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 060 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,24 m²
      • 4 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2015, 53,13 m²

      116 227 złCena za metr kwadratowy: 2 188 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,13 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2013, 58,24 m²

      139 462 złCena za metr kwadratowy: 2 395 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,24 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2010, 68,8 m²

      136 000 złCena za metr kwadratowy: 1 977 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,8 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 września 2009, 58,24 m²

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 060 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,24 m²
      • 4 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych