Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Kadetów 1B, Piła

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat pilski

Kod podziału terytorialnego

3019

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 21 września 2022 – 21 września 2023 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Kadetów 1B, Piła ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 36,5 m² do 60,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 17 czerwca 2013, a ostatnia z 21 września 2023.

Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 669 zł/m², a mediana powierzchni 48,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat pilski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    214 170 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 669 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 176 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 339 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pilski
    Liczba mieszkań w próbie
    12

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim w 2025 roku: 8 339 zł miesięcznie. To 89,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 214 170 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pilskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pilskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 339 złmiesięcznie

    +133,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    89,0%

    +3,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,6%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    KADETÓW 1B, PIŁA

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2023, 47,75 m²

      348 000 złCena za metr kwadratowy: 7 288 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,75 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2021, 36,51 m²

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 6 574 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,51 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 grudnia 2019, 47,99 m²

      304 000 złCena za metr kwadratowy: 6 335 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,99 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 października 2019, 60,7 m²

      338 000 złCena za metr kwadratowy: 5 568 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,7 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2019, 42,84 m²

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 7 937 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,84 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
      • poza medianami cen
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 grudnia 2015, 47,75 m²

      183 400 złCena za metr kwadratowy: 3 841 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,75 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2014, 49,5 m²

      181 500 złCena za metr kwadratowy: 3 667 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,5 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 czerwca 2013, 49,77 m²

      171 400 złCena za metr kwadratowy: 3 444 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,77 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 czerwca 2013, 60,7 m²

      214 170 złCena za metr kwadratowy: 3 528 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,7 m²
      • 4 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2013, 42,84 m²

      157 200 złCena za metr kwadratowy: 3 669 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,84 m²
      • 2 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2013, 47,99 m²

      165 300 złCena za metr kwadratowy: 3 444 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,99 m²
      • 3 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2013, 60,89 m²

      217 000 złCena za metr kwadratowy: 3 564 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,89 m²
      • 3 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych