Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Chojnów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 068zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
157 500zł
Mediana powierzchni ?
54,1m²
Liczba transakcji ?
32
- 8 października 2024 – 8 października 2026 · 32 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaChojnów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 61 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 32 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 068 zł/m², a mediana powierzchni 54,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 32 | 3 068 zł/m² | 157 500 zł | 54,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 6 | 3 101 zł/m² | 80 500 zł | Niska próba |
| 3 izby | 10 | 2 335 zł/m² | 122 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 8 | 3 426 zł/m² | 205 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 5 | 3 382 zł/m² | 275 000 zł | Niska próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 32 | 3 068 zł/m² | Wiarygodna |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 14 | 2 845 zł/m² | −11,4% | Niska próba |
| 2025 | 17 | 3 212 zł/m² | −9,4% | Niska próba |
| 2024 | 21 | 3 544 zł/m² | +24,9% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Chojnów; część danych: powiat legnicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 160 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 184 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 622 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 271 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat legnicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 61
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −1,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +32 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie legnickim w 2025 roku: 8 271 zł miesięcznie. To 88,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 160 000 zł — z 60 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Chojnów mieszkało 9 400 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 32 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie legnickim 21,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie legnickim w 2025 roku: 7,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,8% do 7,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 262 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 226,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,2 do 5,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 271 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 262 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 400osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 687osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 713osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 354osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 511osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 051osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 648osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 836osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+32 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
160
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
128
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
21,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 939
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 111
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2026, 54,6 m²
64A, Krzywa
125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 289 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,6 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 września 2026, 72,1 m²
58, Konradówka
102 000 złCena za metr kwadratowy: 1 415 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,1 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2026, 130,1 m²
34, Niedźwiedzice
440 000 złCena za metr kwadratowy: 3 382 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,1 m²
- 5 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2026, 51,73 m²
30F, Niedźwiedzice
250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 833 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,73 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lipca 2026, 25,9 m²
23, Piotrowice
54 000 złCena za metr kwadratowy: 2 085 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,9 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2026, 69,8 m²
25A,25B, Budziwojów
260 000 złCena za metr kwadratowy: 3 725 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,8 m²
- 5 izb
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2026, 53,58 m²
81, Goliszów
74 000 złCena za metr kwadratowy: 1 381 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,58 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2026, 58,6 m²
24A, Budziwojów
177 000 złCena za metr kwadratowy: 3 020 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,6 m²
- 4 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2026, 47,43 m²
5A, Jaroszówka
145 000 złCena za metr kwadratowy: 3 057 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,43 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 marca 2026, 80,55 m²
101, Biała
215 000 złCena za metr kwadratowy: 2 669 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 80,55 m²
- 5 izb
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Chojnów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Chojnów wynosi 3 068 zł/m² na podstawie 32 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Chojnów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 54,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 157 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Chojnów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Chojnów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 068 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 6 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych