Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Barcin

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0419013

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

4 677zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

227 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

47,4m²

Liczba transakcji ?

57

  • 12 lutego 2024 – 12 lutego 2026 · 57 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Barcin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 273 transakcje.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 57 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 677 zł/m², a mediana powierzchni 47,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 57 4 677 zł/m² 227 000 zł 47,4 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 98,2%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 8 3 859 zł/m² 136 000 zł Niska próba
3 izby 22 4 304 zł/m² 190 000 zł Niska próba
4 izby 24 4 918 zł/m² 248 500 zł Niska próba
5 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 56 4 677 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Barcin - miasto 36 5 274 zł/m²
Barcin - obszar wiejski 21 3 827 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 28 4 420 zł/m² −5,5% Niska próba
2024 30 4 677 zł/m² +14,3% Wiarygodna
2023 17 4 091 zł/m² −2,3% Niska próba
2022 24 4 187 zł/m² +13,3% Niska próba
2021 32 3 696 zł/m² +30,2% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Barcin; część danych: powiat żniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    155 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 331 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,4 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 389 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 754 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat żniński
    Liczba mieszkań w próbie
    273

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −2 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żnińskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 155 000 zł — z 268 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Barcin mieszkało 13 961 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 2 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żnińskim 33,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żnińskim w 2025 roku: 10,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 10,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 183 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 134,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,3 do 5,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 754 złmiesięcznie

    +154,9%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 183 złrocznie

    +134,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,7%

    +9,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,4%

    −6,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,5%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    13 961osób

    −6,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    6 786osób

    −7,3%48,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    7 175osób

    −4,9%51,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 897osób

    −13,2%13,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 224osoby

    −25,4%15,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 005osób

    −15,4%21,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 846osób

    −2,2%27,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 989osób

    +35,1%21,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −2 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,1

    +0,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    164

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    166

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    33,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    5,6

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    13 382

    −5,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    10 576

    −2,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2026, 36,96 m²

      Lotników 1, Barcin

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 5 141 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,96 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lutego 2026, 34,81 m²

      Artylerzystów 2, Barcin

      267 500 złCena za metr kwadratowy: 7 685 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,81 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 36,96 m²

      Lotników 7, Barcin

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 411 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,96 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2025, 56,9 m²

      Wojska Polskiego 1, Barcin

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 4 306 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2025, 31,87 m²

      dra Stanisława Krzysia 7A, Barcin

      233 954 złCena za metr kwadratowy: 7 341 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,87 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2025, 49,36 m²

      Dworcowa 15, Barcin

      415 000 złCena za metr kwadratowy: 8 408 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,36 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 listopada 2025, 87,08 m²

      11 Listopada 1, Piechcin

      235 000 złCena za metr kwadratowy: 2 699 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 87,08 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 listopada 2025, 36,96 m²

      Lotników 15, Barcin

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 5 952 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,96 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 listopada 2025, 94,5 m²

      Bielawska 10, Piechcin

      285 000 złCena za metr kwadratowy: 3 016 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 94,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2025, 47,28 m²

      57, Złotowo

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 596 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,28 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Barcin?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Barcin wynosi 4 677 zł/m² na podstawie 57 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Barcin?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 227 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Barcin rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Barcin rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 4 677 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych