Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Gubin

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

0802011

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

4 932zł/m²

Cena transakcyjna +16,0% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

250 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

49,3m²

Liczba transakcji ?

84

  • 12 sierpnia 2025 – 12 sierpnia 2026 · 84 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Gubin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 724 transakcje.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 84 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 932 zł/m², a mediana powierzchni 49,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 84 4 932 zł/m² 250 000 zł 49,3 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 1 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 18 5 139 zł/m² 196 500 zł Niska próba
3 izby 45 5 102 zł/m² 250 000 zł Wiarygodna
4 izby 22 5 445 zł/m² 365 000 zł Niska próba
5 izb 2 brak danych brak danych za mała próba
6 izb 2 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 90 5 042 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
nr 3 — Gubin, ulica Kosynierów 55 4 932 zł/m²
nr 5 — Gubin, ulica Śląska 44 4 405 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 62 4 921 zł/m² −2,3% Wiarygodna
2025 69 5 035 zł/m² −4,0% Wiarygodna
2024 47 5 247 zł/m² +18,6% Wiarygodna
2023 67 4 425 zł/m² +17,9% Wiarygodna
2022 91 3 754 zł/m² +4,6% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Gubin; część danych: powiat krośnieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    170 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 372 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    50,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 454 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 251 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat krośnieński
    Liczba mieszkań w próbie
    724

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −56 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 8 251 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 170 000 zł — z 723 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Gubin mieszkało 15 212 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 56 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 23,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 444 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 168,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 4,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 251 złmiesięcznie

    +135,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 444 złrocznie

    +168,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,0%

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,6%

    −9,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,5%

    −5,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    15 212osób

    −9,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    7 254osoby

    −9,6%47,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    7 958osób

    −9,5%52,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 888osób

    −18,8%12,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 270osób

    −28,1%14,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 303osoby

    −18,7%21,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    4 307osób

    −9,6%28,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    3 444osoby

    +37,3%22,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −56 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −3,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,5

    −3,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    127

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    183

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    23,7

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,8

    +3,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    15 070

    −9,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    14 275

    −6,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 sierpnia 2026, 36,9 m²

      Westerplatte 12a, Gubin

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 252 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2026, 60,3 m²

      Repatriantów 17, Gubin

      408 000 złCena za metr kwadratowy: 6 766 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2026, 52,3 m²

      Kosynierów 49, Gubin

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 868 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2026, 49,4 m²

      Wojska Polskiego 14D, Gubin

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 6 883 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2026, 51,2 m²

      Generała Sikorskiego 63, Gubin

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 953 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2026, 36,9 m²

      Kosynierów 17, Gubin

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 5 691 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lipca 2026, 72,2 m²

      Matejki 10, Gubin

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 4 709 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 72,2 m²
      • 4 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2026, 86,4 m²

      Piękna 6, Gubin

      420 000 złCena za metr kwadratowy: 4 861 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 86,4 m²
      • 6 izb
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2026, 32,8 m²

      Miodowa 22, Gubin

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 659 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,8 m²
      • 2 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2026, 38 m²

      Plac Katedralny 2, Gubin

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 6 579 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38 m²
      • 3 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Gubin?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Gubin wynosi 4 932 zł/m² na podstawie 84 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Gubin?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 250 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Gubin rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Gubin wzrosły o 16,0% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 4 932 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych