Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Jordanów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1215052

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 15 stycznia 2024 – 15 stycznia 2026 · 3 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 21 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Jordanów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 484 transakcje.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 112 50 zł/m² 75 000 zł 846,0 m²
Działki rolne 123 18 zł/m² 30 000 zł 1 049,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 13 brak danych 225 500 zł 738,0 m²
Budynki Niska próba 17 3 166 zł/m² 290 000 zł 76,7 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba
5 pokoi 2 brak danych brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Jordanów; część danych: powiat suski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +1,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −17 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie suskim w 2025 roku: 7 757 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Jordanów mieszkało 11 118 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 17 osób więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,4%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie suskim 13,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie suskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 665 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 137,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,0 do 4,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 757 złmiesięcznie

    +133,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 665 złrocznie

    +137,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,8%

    +2,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,1%

    −2,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,2%

    −0,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    11 118osób

    +1,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 506osób

    −0,7%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 612osób

    +2,7%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 900osób

    −3,8%17,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 106osób

    −15,7%18,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 507osób

    −1,1%22,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 767osób

    +7,5%24,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 838osób

    +28,8%16,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −17 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −1,6

    +0,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    80

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    97

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,0

    +1,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 060

    +14,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 541

    +24,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    16 czerwca 2025 573, Osielec Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? 435 000 zł 5 359 zł/m² ? 81,2 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    13 stycznia 2025 573, Osielec Lokal 7 60 000 zł 1 282 zł/m² ? 46,8 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    18 grudnia 2024 573, Osielec Lokal 12 455 000 zł 5 669 zł/m² ? 80,3 m² ? 1/1 ? 5 2
    3 kwietnia 2023 Żegleniówka Dolna Lokal 1 198 000 zł 2 825 zł/m² ? 70,1 m² ? 1/1 ? 4 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Jordanów

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Jordanów?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Jordanów wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Jordanów?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Jordanów rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Jordanów nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 21 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 21 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych