Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Jordanów
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 15 stycznia 2024 – 15 stycznia 2026 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 21 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaJordanów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 172 transakcje.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 48 | brak danych | 80 000 zł | 881,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 13 | brak danych | brak danych | 1 390,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 9 | brak danych | brak danych | 1 371,0 m² |
| Budynki Niska próba | 7 | brak danych | brak danych | 76,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Jordanów; część danych: powiat suski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 240 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 393 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 414 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 757 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat suski
- Liczba mieszkań w próbie
- 5
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- +0,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −25 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie suskim w 2025 roku: 7 757 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 240 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Jordanów mieszkało 5 365 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 0,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 25 osób więcej, niż się wprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie suskim 13,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie suskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 527 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 149,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 2,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 757 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 527 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 365osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 589osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 776osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
908osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
872osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 138osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 383osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 064osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−25 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,9
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
38
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
63
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 440
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 870
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 listopada 2025 | Osiedle Wrzosy 2, Jordanów Lokal 26 | 399 000 zł | 8 347 zł/m² ? | 47,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 25 września 2025 | Piłsudskiego 84, Jordanów Lokal 4 | 150 000 zł | 2 084 zł/m² ? | 72,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 22 sierpnia 2025 | Piłsudskiego 84, Jordanów Lokal 1 | 378 000 zł | 7 400 zł/m² ? | 51,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 21 marca 2022 | Osiedle Wrzosy 4, Jordanów Lokal 19 | 240 000 zł | 3 964 zł/m² ? | 60,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 29 grudnia 2021 | Osiedle Wrzosy 2, Jordanów Lokal 26 | 210 000 zł | 4 393 zł/m² ? | 47,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Jordanów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Jordanów wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Jordanów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Jordanów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Jordanów nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 21 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 21 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych