Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Cewice
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 608zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
218 000zł
Mediana powierzchni ?
63,2m²
Liczba transakcji ?
35
- 23 września 2024 – 23 września 2026 · 35 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 14 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaCewice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 642 transakcje.
Mieszkania: 35 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 608 zł/m², a mediana powierzchni 63,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 35 | 3 608 zł/m² | 218 000 zł | 63,2 m² |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 65 | 87 zł/m² | 99 000 zł | 1 097,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 126 | 49 zł/m² | 48 500 zł | 1 052,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 30 | 5 031 zł/m² | 412 500 zł | 82,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 11 | 3 435 zł/m² | 162 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 18 | 3 677 zł/m² | 221 500 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 3 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 32 | 3 522 zł/m² | Wiarygodna |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 8 | 3 774 zł/m² | +11,7% | Niska próba |
| 2025 | 23 | 3 380 zł/m² | +0,7% | Niska próba |
| 2024 | 24 | 3 358 zł/m² | +14,0% | Niska próba |
| 2023 | 22 | 2 946 zł/m² | +13,4% | Niska próba |
| 2022 | 18 | 2 597 zł/m² | +15,7% | Niska próba |
| 2021 | 10 | 2 245 zł/m² | +5,8% | Niska próba |
| 2020 | 7 | 2 121 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Cewice; część danych: powiat lęborski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 159 450 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 946 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 835 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 297 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lęborski
- Liczba mieszkań w próbie
- 117
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −1,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +29 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lęborskim w 2025 roku: 8 297 zł miesięcznie. To 88,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 159 450 zł — z 117 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Cewice mieszkało 7 429 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 29 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 20,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,1%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lęborskim 19,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lęborskim w 2025 roku: 10,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,7% do 10,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 725 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 142,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,7 do 4,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 297 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 725 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 429osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 756osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 673osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 508osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 365osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 686osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 711osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 159osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+29 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
125
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
96
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 723
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 964
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 września 2026 | 10, Unieszynko Lokal 2 | 400 000 zł | 5 571 zł/m² ? | 71,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 15 września 2026 | Osiedle na Wzgórzu 15, Cewice Lokal 5 | 308 000 zł | 4 772 zł/m² ? | 64,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 16 lipca 2026 | Szkolna 1, Maszewo Lęborskie Lokal 5 | 159 900 zł | 3 411 zł/m² ? | 46,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 25 maja 2026 | Osiedle na Wzgórzu 9, Cewice Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 145 000 zł | 2 673 zł/m² ? | 54,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 13 maja 2026 | 24, Osowo Lęborskie Lokal 9 | 185 000 zł | 3 435 zł/m² ? | 53,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 3 kwietnia 2026 | Pomorska 84, Łebunia Lokal 1B | 100 000 zł | 1 433 zł/m² ? | 69,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 27 marca 2026 | Osiedle Słoneczne 7, Łebunia Lokal 6 | 220 000 zł | 4 112 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 20 stycznia 2026 | 5, Kamieniec Lokal 2 | 254 000 zł | 5 510 zł/m² ? | 46,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 29 listopada 2025 | Drewniana 35, Maszewo Lęborskie Lokal 1 | 149 000 zł | 3 089 zł/m² ? | 48,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 31 października 2025 | Malczyce 3, Osowo Lęborskie Lokal 2 | 90 000 zł | 2 026 zł/m² ? | 44,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Cewice
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Cewice?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Cewice wynosi 3 608 zł/m² na podstawie 35 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Cewice?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 63,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 218 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Cewice?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 522 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Cewice rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Cewice wzrosły o 5,8% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 608 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 14 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 14 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych