Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Miłoradz
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 20 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 134zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
175 000zł
Mediana powierzchni ?
56,0m²
Liczba transakcji ?
20
- 10 czerwca 2024 – 10 czerwca 2026 · 20 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 16 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMiłoradz to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 757 transakcji.
Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 134 zł/m², a mediana powierzchni 56,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 20 | 3 134 zł/m² | 175 000 zł | 56,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 66 | 32 zł/m² | 90 000 zł | 3 500,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 17 | 2 628 zł/m² | 260 000 zł | 97,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 16 | 3 090 zł/m² | 172 500 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 19 | 3 145 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 | 2 782 zł/m² | −11,5% | Niska próba |
| 2024 | 13 | 3 145 zł/m² | +10,0% | Niska próba |
| 2023 | 9 | 2 859 zł/m² | +5,7% | Niska próba |
| 2022 | 5 | 2 705 zł/m² | +68,3% | Niska próba |
| 2021 | 9 | 1 607 zł/m² | −14,2% | Niska próba |
| 2020 | 6 | 1 872 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2018 | 8 | 1 404 zł/m² | −0,8% | Niska próba |
| 2017 | 6 | 1 415 zł/m² | +28,3% | Niska próba |
| 2016 | 8 | 1 103 zł/m² | −34,9% | Niska próba |
| 2015 | 6 | 1 695 zł/m² | +20,0% | Niska próba |
| 2014 | 8 | 1 413 zł/m² | −4,8% | Niska próba |
| 2013 | 8 | 1 485 zł/m² | +94,6% | Niska próba |
| 2012 | 5 | 763 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Miłoradz; część danych: powiat malborski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 106 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 839 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 922 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 941 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat malborski
- Liczba mieszkań w próbie
- 119
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −12 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie malborskim w 2025 roku: 7 941 zł miesięcznie. To 84,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 106 000 zł — z 112 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Miłoradz mieszkało 3 175 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 12 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie malborskim 25,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie malborskim w 2025 roku: 10,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,5% do 10,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 141 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 153%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 2,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 941 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 141 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 175osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 567osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 608osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
464osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
585osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
670osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
861osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
595osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−12 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
35
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
47
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 119
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 316
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 kwietnia 2026 | Osiedlowa 9, Miłoradz Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 207 000 zł | 3 199 zł/m² ? | 64,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 30 stycznia 2026 | 39d, Bystrze Lokal 3 | 150 000 zł | 2 918 zł/m² ? | 51,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 23 stycznia 2026 | Osiedlowa 7, Miłoradz Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 320 000 zł | 4 108 zł/m² ? | 77,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 30 października 2025 | Główna 68, Miłoradz Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 200 000 zł | 3 571 zł/m² ? | 56,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 30 października 2025 | Główna 68, Miłoradz Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 180 000 zł | 3 214 zł/m² ? | 56,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 23 sierpnia 2025 | 6h, Kończewice Lokal 4 | 100 000 zł | 1 372 zł/m² ? | 72,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 30 czerwca 2025 | 22, Mątowy Małe Lokal 6 | 175 000 zł | 3 123 zł/m² ? | 56,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 10 czerwca 2025 | 71, Mątowy Wielkie Lokal 1 | 33 000 zł | 607 zł/m² ? | 54,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 9 czerwca 2025 | 90A, Mątowy Wielkie Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 95 000 zł | 1 823 zł/m² ? | 52,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 9 czerwca 2025 | Osiedlowa 1, Miłoradz Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 230 000 zł | 4 107 zł/m² ? | 56,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Miłoradz
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Miłoradz?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Miłoradz wynosi 3 134 zł/m² na podstawie 20 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Miłoradz?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 56,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 175 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Miłoradz?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 145 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Miłoradz rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Miłoradz nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 134 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych