Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Radlin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 930zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
187 000zł
Mediana powierzchni ?
50,8m²
Liczba transakcji ?
31
- 16 czerwca 2025 – 16 czerwca 2026 · 31 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRadlin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 563 transakcje.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 31 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 930 zł/m², a mediana powierzchni 50,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 31 | 3 930 zł/m² | 187 000 zł | 50,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 16 | 3 770 zł/m² | 169 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 7 | 4 324 zł/m² | 240 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 31 | 3 930 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| BIERTUŁTOWY | 53 | 3 997 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 12 | 3 807 zł/m² | −4,6% | Niska próba |
| 2025 | 41 | 3 989 zł/m² | +3,5% | Wiarygodna |
| 2024 | 41 | 3 853 zł/m² | +17,4% | Wiarygodna |
| 2023 | 37 | 3 283 zł/m² | +4,3% | Wiarygodna |
| 2022 | 35 | 3 148 zł/m² | +6,6% | Wiarygodna |
| 2021 | 59 | 2 953 zł/m² | +12,6% | Wiarygodna |
| 2020 | 41 | 2 622 zł/m² | +20,0% | Wiarygodna |
| 2019 | 29 | 2 185 zł/m² | +24,7% | Niska próba |
| 2018 | 26 | 1 752 zł/m² | −0,2% | Niska próba |
| 2017 | 54 | 1 755 zł/m² | +2,0% | Wiarygodna |
| 2016 | 34 | 1 720 zł/m² | +1,9% | Wiarygodna |
| 2015 | 38 | 1 688 zł/m² | +1,9% | Wiarygodna |
| 2014 | 33 | 1 656 zł/m² | −5,3% | Wiarygodna |
| 2013 | 26 | 1 748 zł/m² | +5,4% | Niska próba |
| 2012 | 16 | 1 659 zł/m² | −11,5% | Niska próba |
| 2011 | 19 | 1 874 zł/m² | −4,5% | Niska próba |
| 2010 | 16 | 1 962 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Radlin; część danych: powiat wodzisławski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 115 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 300 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 600 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 902 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wodzisławski
- Liczba mieszkań w próbie
- 563
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −48 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wodzisławskim w 2025 roku: 7 902 zł miesięcznie. To 84,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 115 000 zł — z 557 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radlin mieszkały 16 594 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 48 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wodzisławskim 15,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wodzisławskim w 2025 roku: 5,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,7% do 5,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 974 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 153,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,0 do 2,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 902 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 974 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
16 594osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 957osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
8 637osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 355osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 619osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 587osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 674osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 359osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−48 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
198
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
246
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
16 513
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
13 917
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2026, 44,64 m²
Józefa Wieczorka 12, Radlin
185 000 złCena za metr kwadratowy: 4 144 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,64 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 czerwca 2026, 38,37 m²
Wolności 7, Radlin
185 000 złCena za metr kwadratowy: 4 821 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,37 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 czerwca 2026, 53,88 m²
Wolności 3, Radlin
240 000 złCena za metr kwadratowy: 4 454 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,88 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2026, 60,16 m²
Józefa Wieczorka 18, Radlin
195 000 złCena za metr kwadratowy: 3 241 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,16 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2026, 37 m²
Kornela Makuszyńskiego 10, Radlin
138 000 złCena za metr kwadratowy: 3 730 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2026, 48,39 m²
Bronisława Czecha 3, Radlin
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 480 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,39 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2026, 88,13 m²
Wojciecha Korfantego 32c, Radlin
375 000 złCena za metr kwadratowy: 4 255 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 88,13 m²
- 5 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2026, 37,67 m²
Wolności 4, Radlin
187 000 złCena za metr kwadratowy: 4 964 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,67 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2026, 53,52 m²
Piotra Ściegiennego 23, Radlin
165 000 złCena za metr kwadratowy: 3 083 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,52 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 50,8 m²
ks. kard. Bolesława Kominka 185, Radlin
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 150 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Radlin?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Radlin wynosi 3 930 zł/m² na podstawie 31 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Radlin?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 187 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Radlin rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Radlin spadły o 0,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 930 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych