Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Wronki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 983zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
350 000zł
Mediana powierzchni ?
52,2m²
Liczba transakcji ?
50
- 14 października 2025 – 14 października 2026 · 50 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWronki to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 390 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 50 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 983 zł/m², a mediana powierzchni 52,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 50 | 6 983 zł/m² | 350 000 zł | 52,2 m² |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 50 | 6 983 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Wronki - miasto | 69 | 6 867 zł/m² |
| Wronki - obszar wiejski | 12 | 3 812 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 35 | 7 123 zł/m² | +9,8% | Wiarygodna |
| 2025 | 41 | 6 485 zł/m² | +8,4% | Wiarygodna |
| 2024 | 35 | 5 983 zł/m² | +19,3% | Wiarygodna |
| 2023 | 43 | 5 013 zł/m² | +8,3% | Wiarygodna |
| 2022 | 32 | 4 628 zł/m² | −7,1% | Wiarygodna |
| 2021 | 67 | 4 982 zł/m² | +30,1% | Wiarygodna |
| 2020 | 35 | 3 828 zł/m² | −3,6% | Wiarygodna |
| 2019 | 38 | 3 970 zł/m² | +7,4% | Wiarygodna |
| 2018 | 23 | 3 697 zł/m² | +16,9% | Niska próba |
| 2017 | 29 | 3 163 zł/m² | −1,6% | Niska próba |
| 2016 | 7 | 3 213 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wronki; część danych: powiat szamotulski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 235 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 656 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 864 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 668 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat szamotulski
- Liczba mieszkań w próbie
- 390
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −8 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie szamotulskim w 2025 roku: 8 668 zł miesięcznie. To 92,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 118%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 235 000 zł — z 386 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wronki mieszkały 18 523 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 8 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie szamotulskim 13,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie szamotulskim w 2025 roku: 4,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,9% do 4,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 376 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 149,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Tempo budowy prawie się nie zmienia.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik prawie się nie zmienił.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 668 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 376 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
18 523osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
9 114osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 409osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 760osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 946osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
4 005osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 932osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 880osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−8 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
150
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
158
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
18 298
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
11 300
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2026, 40,07 m²
Powstańców Wielkopolskich 23, Wronki
285 000 złCena za metr kwadratowy: 7 113 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,07 m²
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2026, 88,5 m²
34G, Stróżki
695 000 złCena za metr kwadratowy: 7 853 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 88,5 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2026, 55,08 m²
Nowowiejska 10, Wronki
290 000 złCena za metr kwadratowy: 5 265 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,08 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2026, 45,7 m²
Partyzantów 10c, Wronki
325 500 złCena za metr kwadratowy: 7 123 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,7 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2026, 54,51 m²
Leśna Polana 4, Wronki
530 000 złCena za metr kwadratowy: 9 723 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,51 m²
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2026, 34,9 m²
Poznańska 30, Wronki
140 000 złCena za metr kwadratowy: 4 011 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,9 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2026, 88,08 m²
Piaskowa 28B, Wronki
540 000 złCena za metr kwadratowy: 6 131 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 88,08 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2026, 45,1 m²
Mickiewicza 39, Wronki
300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 652 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,1 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2026, 54,52 m²
Leśna Polana 7, Wronki
450 000 złCena za metr kwadratowy: 8 254 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,52 m²
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2026, 42,25 m²
Leśna Polana 3, Wronki
410 000 złCena za metr kwadratowy: 9 704 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,25 m²
- piętro 4
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Wronki?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Wronki wynosi 6 983 zł/m² na podstawie 50 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Wronki?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 52,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 350 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Wronki rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Wronki wzrosły o 2,2% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 983 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych