Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Miłosław
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 676zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
100 000zł
Mediana powierzchni ?
38,4m²
Liczba transakcji ?
10
- 13 maja 2024 – 13 maja 2026 · 10 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 23 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMiłosław to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 277 transakcji.
Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 676 zł/m², a mediana powierzchni 38,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 10 | 3 676 zł/m² | 100 000 zł | 38,4 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 68 | 117 zł/m² | 151 415 zł | 957,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 82 | 44 zł/m² | 120 000 zł | 1 416,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 19 | 3 637 zł/m² | 290 000 zł | 79,7 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 6 | 3 505 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Miłosław - obszar wiejski | 7 | brak danych |
| Miłosław - miasto | 3 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 4 905 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Miłosław; część danych: powiat wrzesiński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 676 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 38,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 130 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 967 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wrzesiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 10
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −23 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wrzesińskim w 2025 roku: 7 967 zł miesięcznie. To 85,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Miłosław mieszkały 9 653 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wrzesińskim 20,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wrzesińskim w 2025 roku: 3,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 3,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 034 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 177,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,7 do 1,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 967 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 034 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 653osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 800osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 853osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 398osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 575osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 132osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 606osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 942osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−23 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
84
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
107
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 641
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 616
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 lipca 2025 | Osiedle Władysława Łokietka 11, MIŁOSŁAW Lokal B/2 | 199 000 zł | 7 894 zł/m² ? | 25,2 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 13 czerwca 2025 | Lipowa 1, Orzechowo Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 3 000 zł | 355 zł/m² ? | 8,4 m² ? | 1/6 ? | 4 | brak danych |
| 21 maja 2025 | 34, Biechowo Lokal 2 | 310 000 zł | 4 905 zł/m² ? | 63,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 10 kwietnia 2025 | 10, Bugaj Lokal 13 | 100 000 zł | 3 333 zł/m² ? | 30,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 24 marca 2025 | Osiedle Władysława Łokietka 7D, MIŁOSŁAW Lokal 1 | 320 000 zł | 6 836 zł/m² ? | 46,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 14 lutego 2025 | Lipowa 4B, Orzechowo Lokal 4B/28 | 140 000 zł | 2 947 zł/m² ? | 47,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 27 stycznia 2025 | Lipowa 2, Orzechowo Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 8 400 zł | 1 968 zł/m² ? | 4,3 m² ? | 2/18 ? | 2 | 1 |
| 8 stycznia 2025 | Lipowa 4, Orzechowo Lokal 4/6 | 200 000 zł | 4 211 zł/m² ? | 47,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 listopada 2024 | 29, Lipie Lokal 2 | 90 000 zł | 1 682 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 30 października 2024 | Różowa 29, MIŁOSŁAW Lokal 5 | 85 000 zł | 3 676 zł/m² ? | 23,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Miłosław
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Miłosław?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Miłosław wynosi 3 676 zł/m² na podstawie 10 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Miłosław?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 38,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 100 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Miłosław?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 505 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Miłosław rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Miłosław nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 676 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 23 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 23 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych