Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Rewal
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 26 września 2023 – 26 września 2025 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2025 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRewal to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 697 transakcji.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Garaże Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 95 | 17 122 zł/m² | 788 479 zł | 42,8 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 9 | 532 zł/m² | 500 000 zł | 671,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 101 | 123 zł/m² | 125 251 zł | 1 184,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 3 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 17 | 10 750 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 10 620 zł/m² | −14,2% | Niska próba |
| 2024 | 13 | 12 381 zł/m² | +25,5% | Niska próba |
| 2023 | 20 | 9 864 zł/m² | +25,8% | Niska próba |
| 2022 | 18 | 7 838 zł/m² | −28,7% | Niska próba |
| 2021 | 13 | 11 000 zł/m² | +73,2% | Niska próba |
| 2020 | 17 | 6 351 zł/m² | +12,0% | Niska próba |
| 2019 | 14 | 5 669 zł/m² | +17,6% | Niska próba |
| 2018 | 8 | 4 822 zł/m² | +41,9% | Niska próba |
| 2017 | 10 | 3 397 zł/m² | −36,5% | Niska próba |
| 2016 | 5 | 5 347 zł/m² | +48,6% | Niska próba |
| 2015 | 6 | 3 598 zł/m² | +1,6% | Niska próba |
| 2014 | 14 | 3 541 zł/m² | +2,4% | Niska próba |
| 2013 | 8 | 3 459 zł/m² | −7,6% | Niska próba |
| 2012 | 12 | 3 744 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Rewal; część danych: powiat gryficki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
7,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 518 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 9 415 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 38,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 319 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 112 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gryficki
- Liczba mieszkań w próbie
- 39
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +1 osoba
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gryfickim w 2025 roku: 8 112 zł miesięcznie. To 86,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 518 500 zł — z 25 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 25 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rewal mieszkały 3 572 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 1 osobę więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gryfickim 21,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gryfickim w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 21,3% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 24 259 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 75,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 7,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 112 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
24 259 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 572osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 752osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 820osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
419osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
541osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
689osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 079osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
844osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+1 osoba
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
50
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
49
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
21,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
7,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 468
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 561
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2025, 53,42 m²
Zdrowia 3, Pobierowo
708 100 złCena za metr kwadratowy: 13 255 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,42 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 czerwca 2025, 47,08 m²
Rumiankowa 7B, Rewal
500 000 złCena za metr kwadratowy: 10 620 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,08 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2025, 172 m²
Piastowska 12A, Pobierowo
1 500 000 złCena za metr kwadratowy: 8 721 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 172 m²
- 6 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 maja 2025, 27,3 m²
Grunwaldzka 51A, Pobierowo
320 000 złCena za metr kwadratowy: 11 722 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,3 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2025, 44,6 m²
Kolejowa 2, Niechorze
300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 726 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,6 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2024, 25,87 m²
Letniskowa 9, Trzęsacz
215 000 złCena za metr kwadratowy: 8 311 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,87 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2024, 25,87 m²
Letniskowa 9, Trzęsacz
188 000 złCena za metr kwadratowy: 7 267 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,87 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2024, 30,1 m²
Szczecińska 19, Rewal
420 000 złCena za metr kwadratowy: 13 953 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,1 m²
- 1 izba
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2024, 55,23 m²
Kamieńska 2, Trzęsacz
990 000 złCena za metr kwadratowy: 17 925 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,23 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2024, 31,13 m²
Zachodnia 24C, Pobierowo
424 000 złCena za metr kwadratowy: 13 620 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,13 m²
- 2 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Rewal?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Rewal wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Rewal?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Rewal?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 10 750 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Rewal rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Rewal wzrosły o 15,7% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2025. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych