Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Rewal

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3205072

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 17 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

10 750zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

460 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

43,3m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

18

  • 26 sierpnia 2023 – 26 sierpnia 2025 · 18 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2025 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Rewal to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 86 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 10 750 zł/m², a mediana powierzchni 43,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 18 10 750 zł/m² 460 000 zł 43,3 m²

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 17 10 750 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 5 10 620 zł/m² −4,3% Niska próba
2024 11 11 096 zł/m² +62,5% Niska próba
2023 5 6 829 zł/m² −20,5% Niska próba
2022 8 8 589 zł/m² −1,5% Niska próba
2021 6 8 723 zł/m² +51,2% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Rewal; część danych: powiat gryficki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    300 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 631 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 319 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 112 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gryficki
    Liczba mieszkań w próbie
    86

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −8,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +1 osoba

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gryfickim w 2025 roku: 8 112 zł miesięcznie. To 86,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 300 000 zł — z 71 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rewal mieszkały 3 572 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 1 osobę więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gryfickim 21,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gryfickim w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 21,3% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 24 259 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 75,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 7,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 112 złmiesięcznie

    +154,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    24 259 złrocznie

    +75,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,6%

    +9,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,2%

    −11,1

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,0%

    −5,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 572osoby

    −8,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 752osoby

    −8,1%49,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 820osób

    −8,3%51,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    419osób

    −18,8%11,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    541osób

    −27,3%15,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    689osób

    −22,6%19,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 079osób

    −6,0%30,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    844osoby

    +42,3%23,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +1 osoba

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,8

    +0,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    1,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    50

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    49

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    21,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    7,8

    +4,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 468

    −8,9%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 561

    −8,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2025, 53,42 m²

      Zdrowia 3, Pobierowo

      708 100 złCena za metr kwadratowy: 13 255 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,42 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 czerwca 2025, 47,08 m²

      Rumiankowa 7B, Rewal

      500 000 złCena za metr kwadratowy: 10 620 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,08 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2025, 172 m²

      Piastowska 12A, Pobierowo

      1 500 000 złCena za metr kwadratowy: 8 721 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 172 m²
      • 6 izb
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 maja 2025, 27,3 m²

      Grunwaldzka 51A, Pobierowo

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 11 722 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,3 m²
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2025, 44,6 m²

      Kolejowa 2, Niechorze

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 726 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,6 m²
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2024, 25,87 m²

      Letniskowa 9, Trzęsacz

      215 000 złCena za metr kwadratowy: 8 311 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,87 m²
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2024, 25,87 m²

      Letniskowa 9, Trzęsacz

      188 000 złCena za metr kwadratowy: 7 267 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,87 m²
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2024, 30,1 m²

      Szczecińska 19, Rewal

      420 000 złCena za metr kwadratowy: 13 953 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,1 m²
      • 1 izba
      • piętro 3
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2024, 31,13 m²

      Zachodnia 24C, Pobierowo

      424 000 złCena za metr kwadratowy: 13 620 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,13 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2024, 47,08 m²

      Rumiankowa 8B, Rewal

      600 000 złCena za metr kwadratowy: 12 744 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,08 m²
      • 3 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Rewal?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Rewal wynosi 10 750 zł/m² na podstawie 18 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Rewal?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 43,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 460 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Rewal rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Rewal rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 10 750 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2025. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych