Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Manowo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 813zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
238 500zł
Mediana powierzchni ?
50,7m²
Liczba transakcji ?
40
- 24 września 2025 – 24 września 2026 · 40 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaManowo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 386 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 40 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 813 zł/m², a mediana powierzchni 50,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 40 | 4 813 zł/m² | 238 500 zł | 50,7 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 6 | 4 542 zł/m² | 160 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 16 | 4 841 zł/m² | 235 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 12 | 4 984 zł/m² | 269 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 38 | 4 813 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Rosnowo | 33 | 4 534 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 29 | 4 825 zł/m² | +8,3% | Niska próba |
| 2025 | 34 | 4 457 zł/m² | −5,6% | Wiarygodna |
| 2024 | 36 | 4 719 zł/m² | +13,1% | Wiarygodna |
| 2023 | 29 | 4 173 zł/m² | +13,0% | Niska próba |
| 2022 | 35 | 3 693 zł/m² | +6,4% | Wiarygodna |
| 2021 | 37 | 3 470 zł/m² | +13,4% | Wiarygodna |
| 2020 | 38 | 3 059 zł/m² | +8,8% | Wiarygodna |
| 2019 | 51 | 2 811 zł/m² | +9,9% | Wiarygodna |
| 2018 | 48 | 2 558 zł/m² | +4,5% | Wiarygodna |
| 2017 | 41 | 2 449 zł/m² | +177,0% | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Manowo; część danych: powiat koszaliński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 160 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 255 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 778 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 801 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koszaliński
- Liczba mieszkań w próbie
- 386
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −17,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +7 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie koszalińskim w 2025 roku: 7 801 zł miesięcznie. To 83,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 160 000 zł — z 381 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Manowo mieszkało 5 659 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 17,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 7 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie koszalińskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie koszalińskim w 2025 roku: 12,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 21,1% do 12,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 008 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 156,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 4,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 801 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 008 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
12,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 659osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 813osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 846osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
763osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
887osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 237osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 601osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 171osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+7 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
1,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
1,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
90
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
83
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 600
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 792
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2026, 30,2 m²
9, Rosnowo
135 000 złCena za metr kwadratowy: 4 470 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,2 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2026, 53,9 m²
1, Wyszebórz
263 000 złCena za metr kwadratowy: 4 879 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,9 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 września 2026, 32,53 m²
17, Rosnowo
165 000 złCena za metr kwadratowy: 5 072 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,53 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2026, 41,1 m²
32, Bonin
210 000 złCena za metr kwadratowy: 5 109 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,1 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2026, 40,44 m²
3, Rosnowo
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 956 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,44 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2026, 40,2 m²
7b, Bonin
200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 975 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2026, 58,64 m²
30, Rosnowo
245 000 złCena za metr kwadratowy: 4 178 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,64 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2026, 52,15 m²
6, Bonin
259 000 złCena za metr kwadratowy: 4 966 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,15 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2026, 52,15 m²
6, Bonin
290 000 złCena za metr kwadratowy: 5 561 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,15 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2026, 28,18 m²
16, Rosnowo
130 000 złCena za metr kwadratowy: 4 613 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,18 m²
- 2 izby
- piętro 5
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Manowo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Manowo wynosi 4 813 zł/m² na podstawie 40 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Manowo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 238 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Manowo rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Manowo wzrosły o 8,4% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 813 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych