Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 592zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
340 095zł
Mediana powierzchni ?
47,6m²
Liczba transakcji ?
1 405
- 30 października 2025 – 30 października 2026 · 1 405 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 7 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGorzów Wielkopolski - gmina miejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 31 771 transakcji.
Mieszkania: 1405 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 592 zł/m², a mediana powierzchni 47,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 405 | 7 592 zł/m² | 340 095 zł | 47,6 m² |
| Garaże Niska próba | 88 | 3 500 zł/m² | 79 870 zł | 20,9 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Produkcyjne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 159 | 3 649 zł/m² | 83 020 zł | 21,5 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 88 | 130 zł/m² | 148 750 zł | 1 113,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 7 | 31 zł/m² | 95 000 zł | 1 181,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 19 | 8 570 zł/m² | 255 114 zł | Niska próba |
| 2 izby | 486 | 8 200 zł/m² | 316 192 zł | Wiarygodna |
| 3 izby | 528 | 7 437 zł/m² | 395 318 zł | Wiarygodna |
| 4 izby | 266 | 6 487 zł/m² | 369 000 zł | Wiarygodna |
| 5 izb | 30 | 7 188 zł/m² | 501 000 zł | Wiarygodna |
| 6 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 izb | 5 | 5 851 zł/m² | 880 000 zł | Niska próba |
| 8 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 429 | 7 800 zł/m² | Wiarygodna |
| Rynek wtórny | 953 | 7 343 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Górczyn | 903 | 7 636 zł/m² |
| Chróścik | 538 | 7 900 zł/m² |
| Śródmieście | 325 | 5 834 zł/m² |
| Słoneczne | 228 | 6 193 zł/m² |
| Chwalęcice | 187 | 7 000 zł/m² |
| Wawrów | 174 | 7 707 zł/m² |
| Zamoście | 156 | 6 537 zł/m² |
| Staszica | 148 | 6 243 zł/m² |
| Wieprzyce | 123 | 7 535 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1 123 | 7 700 zł/m² | +8,1% | Wiarygodna |
| 2025 | 1 421 | 7 121 zł/m² | +7,6% | Wiarygodna |
| 2024 | 1 645 | 6 620 zł/m² | +10,8% | Wiarygodna |
| 2023 | 1 117 | 5 977 zł/m² | +15,5% | Wiarygodna |
| 2022 | 1 194 | 5 175 zł/m² | +11,3% | Wiarygodna |
| 2021 | 1 395 | 4 651 zł/m² | +10,0% | Wiarygodna |
| 2020 | 1 090 | 4 229 zł/m² | +13,5% | Wiarygodna |
| 2019 | 1 274 | 3 727 zł/m² | +7,9% | Wiarygodna |
| 2018 | 1 567 | 3 454 zł/m² | +4,9% | Wiarygodna |
| 2017 | 1 139 | 3 294 zł/m² | +2,7% | Wiarygodna |
| 2016 | 1 190 | 3 207 zł/m² | +6,9% | Wiarygodna |
| 2015 | 1 033 | 3 000 zł/m² | bez zmian | Wiarygodna |
| 2014 | 989 | 3 000 zł/m² | +0,6% | Wiarygodna |
| 2013 | 1 004 | 2 981 zł/m² | −1,8% | Wiarygodna |
| 2012 | 1 017 | 3 035 zł/m² | −0,2% | Wiarygodna |
| 2011 | 1 041 | 3 041 zł/m² | +1,5% | Wiarygodna |
| 2010 | 889 | 2 997 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Gorzów Wielkopolski; część danych: Gorzów Wielkopolski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 174 600 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 480 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 275 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 351 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Gorzów Wielkopolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 24 834
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −330 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Gorzowie Wielkopolskim w 2025 roku: 8 351 zł miesięcznie. To 89,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 174 600 zł — z 24 634 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Gorzów Wielkopolski mieszkało 113 569 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 330 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Gorzowie Wielkopolskim 30,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Gorzowie Wielkopolskim w 2025 roku: 4,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,1% do 4,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 530 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 148,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,5 do 6,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 351 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 530 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
113 569osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
53 296osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
60 273osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
14 136osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
15 724osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
24 814osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
31 186osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
27 709osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−330 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
992
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
1 322
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
30,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
113 558
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
113 472
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2026, 25,47 m²
Ludwika Waryńskiego 1, Gorzów Wielkopolski
118 000 złCena za metr kwadratowy: 4 633 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,47 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2026, 58,4 m²
Kazimierza Jagiellończyka 1, Gorzów Wielkopolski
580 768 złCena za metr kwadratowy: 9 945 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,4 m²
- 3 izby
- piętro 5
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 października 2026, 39,49 m²
Zamoście
276 000 złCena za metr kwadratowy: 6 989 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,49 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2026, 54,07 m²
Mieszka I 21, Gorzów Wielkopolski
345 000 złCena za metr kwadratowy: 6 381 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,07 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 października 2026, 35 m²
Spółdzielców 4, Gorzów Wielkopolski
255 000 złCena za metr kwadratowy: 7 286 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2026, 65,96 m²
Kazimierza Jagiellończyka 1, Gorzów Wielkopolski
655 000 złCena za metr kwadratowy: 9 930 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,96 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2026, 19,43 m²
Fabryczna 53, Gorzów Wielkopolski
160 000 złCena za metr kwadratowy: 8 235 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 19,43 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2026, 34,12 m²
Warszawska 22, Gorzów Wielkopolski
322 500 złCena za metr kwadratowy: 9 452 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,12 m²
- 1 izba
- piętro 6
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2026, 41,1 m²
Bohaterów Westerplatte 35a, Gorzów Wielkopolski
295 000 złCena za metr kwadratowy: 7 178 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,1 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 października 2026, 56,72 m²
Kadetów 4B, Gorzów Wielkopolski
408 312 złCena za metr kwadratowy: 7 199 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,72 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim wynosi 7 592 zł/m² na podstawie 1 405 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w Gorzowie Wielkopolskim?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 340 095 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w Gorzowie Wielkopolskim?
Mediana ceny wynosi 7 800 zł/m² na rynku pierwotnym i 7 343 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 99,9%.
Czy ceny mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim wzrosły o 4,0% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 592 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 7 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych