Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Łódź-Bałuty - delegatura
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 665zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
325 000zł
Mediana powierzchni ?
44,9m²
Liczba transakcji ?
1 718
- 8 września 2025 – 8 września 2026 · 1 718 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŁódź-Bałuty - delegatura to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 32 419 transakcji.
Mieszkania: 1718 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 665 zł/m², a mediana powierzchni 44,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 718 | 7 665 zł/m² | 325 000 zł | 44,9 m² |
| Garaże Niska próba | 90 | 2 639 zł/m² | 50 000 zł | 16,8 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Biurowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Produkcyjne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 27 | 3 946 zł/m² | 73 000 zł | 18,3 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 48 | 455 zł/m² | 247 500 zł | 456,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 37 | 128 zł/m² | 255 000 zł | 1 366,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 8 | 298 zł/m² | 471 250 zł | 260,0 m² |
| Budynki Niska próba | 165 | 6 425 zł/m² | 650 000 zł | 112,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 101 | 9 451 zł/m² | 255 000 zł | Wiarygodna |
| 2 izby | 456 | 8 246 zł/m² | 265 000 zł | Wiarygodna |
| 3 izby | 838 | 7 363 zł/m² | 320 000 zł | Wiarygodna |
| 4 izby | 267 | 7 616 zł/m² | 450 000 zł | Wiarygodna |
| 5 izb | 37 | 7 682 zł/m² | 580 000 zł | Wiarygodna |
| 6 izb | 6 | 7 110 zł/m² | 782 000 zł | Niska próba |
| 7 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 292 | 9 976 zł/m² | Wiarygodna |
| Rynek wtórny | 1 423 | 7 384 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| B-50 | 428 | 8 714 zł/m² |
| B-49 | 312 | 7 385 zł/m² |
| B-28 | 269 | 7 155 zł/m² |
| B-47 | 257 | 6 922 zł/m² |
| B-42 | 245 | 7 183 zł/m² |
| B-45 | 240 | 7 441 zł/m² |
| B-48 | 200 | 7 090 zł/m² |
| B-46 | 195 | 7 832 zł/m² |
| B-44 | 189 | 7 075 zł/m² |
| B-41 | 158 | 7 104 zł/m² |
| B-27 | 147 | 9 947 zł/m² |
| B-43 | 129 | 7 449 zł/m² |
| B-8 | 113 | 9 905 zł/m² |
| B-5 | 112 | 7 825 zł/m² |
| B-55 | 109 | 7 912 zł/m² |
| B-9 | 100 | 7 531 zł/m² |
| B-29 | 69 | 8 497 zł/m² |
| B-20 | 60 | 9 643 zł/m² |
| B-6 | 43 | 8 001 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1 120 | 7 639 zł/m² | −2,7% | Wiarygodna |
| 2025 | 1 931 | 7 853 zł/m² | +2,1% | Wiarygodna |
| 2024 | 1 965 | 7 688 zł/m² | +11,1% | Wiarygodna |
| 2023 | 1 691 | 6 921 zł/m² | +3,1% | Wiarygodna |
| 2022 | 1 899 | 6 712 zł/m² | +11,0% | Wiarygodna |
| 2021 | 2 270 | 6 046 zł/m² | +13,7% | Wiarygodna |
| 2020 | 1 705 | 5 316 zł/m² | +10,7% | Wiarygodna |
| 2019 | 1 965 | 4 800 zł/m² | +14,0% | Wiarygodna |
| 2018 | 1 757 | 4 212 zł/m² | +15,9% | Wiarygodna |
| 2017 | 1 287 | 3 634 zł/m² | +10,0% | Wiarygodna |
| 2016 | 1 273 | 3 304 zł/m² | −0,3% | Wiarygodna |
| 2015 | 1 281 | 3 313 zł/m² | −0,5% | Wiarygodna |
| 2014 | 1 294 | 3 331 zł/m² | +1,6% | Wiarygodna |
| 2013 | 1 447 | 3 279 zł/m² | −5,9% | Wiarygodna |
| 2012 | 1 135 | 3 483 zł/m² | −7,3% | Wiarygodna |
| 2011 | 1 083 | 3 756 zł/m² | +2,7% | Wiarygodna |
| 2010 | 1 146 | 3 659 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Łódź; część danych: Łódź Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 210 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 738 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 80 585 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 367 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Łódź
- Liczba mieszkań w próbie
- 26 965
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −758 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Łodzi w 2025 roku: 9 367 zł miesięcznie. To 100,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 210 000 zł — z 26 843 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Łódź mieszkało 639 890 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 758 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Łodzi 24,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 16 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Łodzi w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,5% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 267 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 106,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,2 do 9,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 367 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 267 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
100,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
639 890osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
292 329osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
347 561osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
76 261osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
82 594osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
145 252osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
168 150osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
167 633osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−758 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
4 074
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
4 832
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
24,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
607 774
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
563 341
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 września 2026 |
Rybna 9B, Łódź
Lokal
|
200 000 zł | 7 052 zł/m² ? | 28,4 m² | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 8 września 2026 |
Chryzantem 3, Łódź
Lokal
|
249 000 zł | 9 570 zł/m² ? | 26,0 m² | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 7 września 2026 |
Gnieźnieńska 6/8, Łódź
Lokal
|
278 000 zł | 6 328 zł/m² ? | 43,9 m² | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 3 września 2026 |
Lutomierska 41, Łódź
Lokal
|
124 900 zł | 8 549 zł/m² ? | 14,6 m² | 1/1 ? | 1 | brak danych |
| 2 września 2026 |
Przemysłowa 14, Łódź
Lokal
|
250 000 zł | 7 194 zł/m² ? | 34,8 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 1 września 2026 | 340 000 zł | 9 076 zł/m² ? | 37,5 m² | 1/1 ? | 2 | 4 | |
| 31 sierpnia 2026 |
Górnicza 43/45, Łódź
Lokal
|
290 000 zł | 7 895 zł/m² ? | 36,7 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 31 sierpnia 2026 |
Górnicza 16, Łódź
Lokal
|
338 000 zł | 10 439 zł/m² ? | 32,4 m² | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 29 sierpnia 2026 |
Mokra 6, Łódź
Lokal
|
390 000 zł | 10 633 zł/m² ? | 36,7 m² | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 28 sierpnia 2026 |
Szamotulska 19, Łódź
Lokal
|
339 000 zł | 6 237 zł/m² ? | 54,4 m² | 1/1 ? | 4 | 4 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Łódź-Bałuty - delegatura
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Łódź-Bałuty - delegatura?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Łódź-Bałuty - delegatura wynosi 7 665 zł/m² na podstawie 1 718 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Łódź-Bałuty - delegatura?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 44,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 325 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Łódź-Bałuty - delegatura?
Mediana ceny wynosi 9 976 zł/m² na rynku pierwotnym i 7 384 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Łódź-Bałuty - delegatura rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Łódź-Bałuty - delegatura spadły o 2,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 665 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych