Miasto · Ceny transakcyjne
Tarnowo Podgórne
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 23 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 314 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 23 września 2024 – 23 września 2026 · 0 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
314
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
1 070 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
860m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 119 z 182 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTarnowo Podgórne - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 8 368 transakcji.
Budynki: 0 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 23 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 314 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 1 070 000 zł, a mediana powierzchni działek 860 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 608 | 8 523 zł/m² | 667 000 zł | 83,7 m² |
| Garaże Niska próba | 50 | 1 153 zł/m² | 30 000 zł | 28,1 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Produkcyjne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 50 | 6 221 zł/m² | 466 000 zł | 56,5 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 370 | 350 zł/m² | 390 000 zł | 1 004,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 85 | 187 zł/m² | 320 000 zł | 1 667,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Tarnowo Podgórne; część danych: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
6,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 436 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 841 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 75,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 058 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 713 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat poznański
- Liczba mieszkań w próbie
- 2 792
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +41,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +648 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 436 000 zł — z 2 778 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Tarnowo Podgórne mieszkało 34 937 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 41,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 648 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 270 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 77%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 13,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 14,7 do 13,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 713 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 270 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
0,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
34 937osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
16 900osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
18 037osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
6 943osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
5 229osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
8 699osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
8 773osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
5 293osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+648 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
18,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
18,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
981
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
333
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
13,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
34 914
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
34 914
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 14 lipca 2023, 173,66 m²
27 Grudnia 24, Tarnowo Podgórne
1 655 000 złCena za metr kwadratowy: 9 530 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 173,66 m²
Sprzedaż budynku, 30 czerwca 2023, 253 m²
Lipowa 5, Chyby
975 000 złCena za metr kwadratowy: 3 854 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 253 m²
Sprzedaż budynku, 23 czerwca 2023, 152 m²
Tarnowska 77, Lusówko
880 000 złCena za metr kwadratowy: 5 789 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 152 m²
Sprzedaż budynku, 16 czerwca 2023, 138 m²
Tenisowa 2, Sierosław
785 000 złCena za metr kwadratowy: 5 688 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 138 m²
Sprzedaż budynku, 26 maja 2023, 205,94 m²
Leśna 18F, Jankowice
1 256 000 złCena za metr kwadratowy: 6 099 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 205,94 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 25 maja 2023, 199 m²
Sokoła 7, Ceradz Kościelny
1 400 000 złCena za metr kwadratowy: 7 035 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 199 m²
Sprzedaż budynku, 15 maja 2023, 763,3 m²
Baranowo
1 200 000 złCena za metr kwadratowy: 1 572 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 763,3 m²
Sprzedaż budynku, 8 maja 2023, 130,7 m²
Miętowa 7, Rumianek
785 000 złCena za metr kwadratowy: 6 006 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 130,7 m²
Sprzedaż budynku, 25 kwietnia 2023, 4,15 m²
Sady
6 482 złCena za metr kwadratowy: 1 562 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 4,15 m²
Sprzedaż budynku, 24 lutego 2023, 236,39 m²
Tarnowska 8, Lusówko
1 600 000 złCena za metr kwadratowy: 6 768 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 236,39 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych